Драги наши дами, конечно можеме да кажеме дека идеалниот тренинг е пронајден!
Има ли нешто подобро од здрав живот и обновена гардероба? Трговскиот центар може да стане одлична замена за теретана, а наместо само убаво чувство, дома ќе си носите нови работи.

Затоа одете на шопинг! Облечете ги удобните патики и испробајте ги овие „вежби“.

Подолга рута
Дизајнирајте долга рута што ќе ја поминете, така што почетокот ќе биде вашиот влез, а последната продавница што ќе ја одредите ќе биде вашата последна станица. Секако, важно е и краткото заобиколување од рутата за да купите нешто.

2.Вежбање во кабина
Облекувањето и пресоблекувањето во многуте алишта што ги пробувате веќе е тренинг, но посветете малку повеќе внимание на вашите мускули. Можете да правите кратки вежби како допирање на прстите без свиткување на колената или нешто како кружни движења со рацете.

3.Превозот не е опција
Ако не живеете многу далеку од трговскиот центар, но има пристојно растојание, подобро е да пешачите наместо да возите. Тоа ќе биде добро мало загревање за вас.

4.Избегнувајте колички
Ако купувате намирници, обидете се да ја избегнете количката, но ставете ги намирниците во две корпи и земете ги со себе. Ваквото зајакнување на мускулите може да ве поттикне да ги избегнете полиците со бонбони!

5.Избегнувајте помош од другите
Ако не претерате или купувате многу работи намерно, обидете се да ја избегнувате помошта од другите кога ги носите. Можеби е тешко, но може да биде многу корисно.
Среќен шопинг!

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK