Месец: м.г

Бомбастичното деколте на една од најубавите жени на светот: Каде и да зачекори здивот на сите им застанува

Таа е актерка, комичарка, телевизиска водителка и модел – сосема едноставно, жена за сите времиња. Софија Вергара (51) заслужено ја носи титулата на една од најубавите жени на светот и…

Лоши денови за Шакира: По прељубата и болното раскинување, пристигна нови проблеми за познатата пејачка

Познатата пејачка Шакира ја чека уште едно судење, овојпат поради обвинението дека на шпанските даночни власти им должи речиси 6,7 милиони евра. Канцеларијата на јавниот обвинител поднесе кривична пријава против…

Еве како заработувале Бајден, Борисов, Обама, Путин, Ердоган, Рама пред да станат политичари

Минатата година, во февруари, пошироката јавност беше изненадена кога дозна дека лидерот на Украина, Володимир Зеленски, бил комичар и актер пред неговата претседателска улога. Но, многу политичари имале интересни занимања…

Нови проблеми за Шакира: Обвинета е за измама, поради огромна сума на пари може да оди во затвор

Шпанскиот обвинител поднесе второ даночно обвинение против колумбиската пејачка Шакира, обвинувајќи ја за измама на државата од 6,6 милиони евра во 2018 година. -Познатата кралица на латино попот веќе треба…

Селена Гомез ги покажа убиствените облини во провокативен корсет, а една сцена ги зачуди нејзините обожаватели

Многумина не сакаа да ја пропуштат модната недела во Париз, а меѓу нив е и пејачката Селена Гомез. Музичката ѕвезда го привлекла вниманието на сите со својот „убиствен“ стајлинг додека…

Се засакале како деца, судбината ги споила многу години подоцна: Вака славниот фудбалер ја започнал својата бајка

Антонела Рокузо и Лионел Меси важат за еден од најхармоничните парови во светот. Тие се во брак од 2007 година, но пред тоа биле во долгогодишна врска. Парот има 3…

Во среда се празнува Крстовден: Еве што треба, а што не треба да правите на овој ден

Во среда, на 27ми септември, се празнува Крстовден (Воздвижение на Чесниот Крст).На овој ден се празнуваат два настани поврзани со Чесниот Крст: прво, пронаоѓањето на Чесниот Крст на Голгота, и…

Какви родители израснуваат најсилни деца: Истражување од Харвард открива како да израснете отпорни и силни деца

Експерти од Харвард утврдуваат кои родители успеваат да израснат најсилни и најотпорни деца, а споделуваат и која е тајната во нивното воспитување. Најфасцинантниот податок до кој дошло ова истражување е…

Синот го претворила во ќерка, тој станал клон на актерката! Се зборува дека имаат нездрав однос, ја фотографира мајка си топлес

Деновиве Елизабет Харли е неразделна од синот Демијан, а многумина велат дека нивниот однос е повеќе од бизарен и непримерен. Елизабет Харли вчеравечер била главната гостинка на промоцијата на книгата…

Никогаш не би помислиле: 1 алатка ги отстранува сите дамки од облеката, сите ја имаме дома

Понекогаш детергентот може да остави траги на облеката, а експертите за чистење открија како да ги отстранат. Ако ја преоптоварите машината, детергентот нема добро да се измие во вода. Наместо…

Generated by Feedzy
mk_MK