Во документарецот на Netflix, принцот Хари зборува за траумата што му ја предизвикала авганистанската воена служба по смртта на неговата мајка.

1.септември.2023Зеленски: Повеќе од 70 дипломатски претставништва вклучени во работата на Формулата за мир

0 Сподели
1.септември.2023Мажите треба да го знаат ова: Жените поради едно нешто го напуштаат човекот којшто го сакаат

Сигурно некогаш сте биле изненадени со одлуката од некој пар да се …
1.септември.2023ТУРИСТ ОД БЕЛГРАД СО ЏИП ВЛЕЗЕ ВО ПЕТ ШОП СРЕДЕ ПЕФКОХОРИ: На социјалните мрежи се споделува ВИДЕО од несреќата

Во групата Грција инфо, се споделува видео на кое се гледа бел …
1.септември.2023Виршла – совршена затка за дишните патишта на малите деца

Кога зборуваме за храна која е опасна за децата и може да …

„Губењето на мајка ми на толку млада возраст е траума за која никогаш не бев свесен. Никогаш за тоа не се дискутираше, никогаш не зборував за тоа и го потиснав како што би направиле повеќето млади луѓе“, вели принцот во документарецот.

Документарецот, кој во средата започна да се емитува во Обединетото Кралство, следи група војници на нивното патување на параолимписки спортски настан организиран од Хари во 2014 година за повредени и болни војници и ветерани.
„Најголемата борба за мене беше тоа што никој околу мене не можеше да ми помогне. Немав поддршка или професионален совет за да идентификувам што навистина се случува со мене. За жал, како и повеќето од нас, првиот пат кога навистина размислувате за терапија е кога лежите на подот во фетусна положба веројатно посакувајќи веќе да сте се осврнале на некои од овие работи“, рече тој.

Хари рече дека сака овој документарец да им помогне на луѓето кои поминале низ одредени трауми бидејќи и тој немал поддршка или разбирање за личните прашања. Тврди дека со години немал емоции и не плачел.
Инаку, принцот Хари е извршен продуцент на документарниот филм, кој е дел од договорот со Netflix, каде што претходно го објавија контроверзниот документарец за Хари и Меган. Режиран е од Орландо фон Ајнзидел, а продуциран од Џоана Натасегара. Документарецот сè уште не е достапен во сите земји.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK