Ќе настапам во Пеленица, на настанот по повод Денот на независноста, и сакам да истакнам дека јас сум музичар, мое е да запеам пред народот, а не да се мешам во политика!

Било која партија да го организира настанот, дали е тоа ВМРО или пак СДСМ, јас настапувам на народен собир, на веселба за нашиот народ, бидејќи тоа е мојата професија – за ,,Фокус” вели музичарот Благоја Грујовски.

Негови колеги кои беа најавени како музички гости, откажаа учество, бидејќи, како што појаснија, не сакале да настапуваат на патриски настани.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK