Девојка со Даунов синдром која се појавува на модните ревии на Гучи, како и на насловната на Вог…

Оваа млада дама се вика Ели, има 21 година и влезе во историјата како прв модел со Даунов синдром што се појавил во интрнационални кампањи за познати брендови.
Ели Голдстејн ги зема клучевите од куќата што тукушто ја купи со парите што ги заработи од својата манекенска работа, вклучувајќи го тука и позирањето за насловната страница на Вог магазинот.

Таа паралелно и студира и тоа поприлично добро, но за разлика од останатите студенти кои се во студентски долгови, Ели и заработува.
Кога се родила, докторите им кажале на родителите дека „нема никогаш да прооди и да зборува“, по што медицинските сестри ги советувале дека е најдобро да ја „остават“ во болница.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK