Ричард живее во Тексас, а вели дека и во длабока старост нема болки и дека секое утро станува со насмевка, поради што многумина се прашуваат која е тајната на неговата долговечност и добро здравје.

„Едноставно, не умирајте“, вели живиот старец кој живее сосема спротивно од она што го советуваат докторите.

ОВИЕ ЛУЃЕ ЖИВЕЕЛЕ ПОВЕЌЕ ОД 100 ГОДИНИ – Еве ја тајната на нивната долговечност, која особено ќе им се допадне на Македонците

Ричард пуши 12 цигари дневно и пие виски секој ден. Не се откажал ни од кафето, напротив! Пие дури четири шолји кафе дневно, а наутро во првото полие малку бурбон.

Најстарата жена во Шкотска, Џеси Галан, во 2015 година изјави дека најдобриот рецепт за долг и здрав живот е да се држите подалеку од мажите. Џеси Галан, кој почина неколку месеци подоцна на 109-годишна возраст, ги советуваше сите да вклучат каша во своето мени.

Англичанката Гледис Гоу, која на 103 години им кажа на новинарите дека никогаш не се омажила, никогаш немала момче, а имала сексуални односи, тврди дека тајната на долговечноста лежи во избегнувањето на мажите.

Мексиканката Леандра Бечера Лумбрерас почина во 2015 година на 127-годишна возраст, а нејзиното семејство соопшти дека тајната на нејзината долговечност ја припишува и на избегнувањето мажи.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK