Познатиот фолк пејач Аца Лукас (54 г.) имал сообраќајна несреќа, објавија во неделата српските медиуми.

Имено, по концертот во Амстердам, пејачот слетал на белградскиот аеродром „Никола Тесла“, каде што го чекал возачот и неговиот автомобил.

Но, кога продолжиле понатаму, во еден момент друг автомобил со голема брзина удрил во нивното возило, а Аца Лукас бил на совозачкото седиште.

Материјалната штета на возилото е огромна, а за среќа возачот и сопатникот се спасиле без поголеми повреди.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK