Режисерот и актер Радош Бајиќ го поддржа Жарко Лаушевиќ.

Актерот Жарко Лаушевиќ ќе се појави во филмот „ Хероји Хилијарда “ во режија и автор на Радош Бајиќ .

Жарко Лаушевиќ неодамна беше во болницата во „ Бежанија Коса “ поради проблеми со белите дробови, а по неколку дена беше пуштен на домашно лекување.

Радош сега на прес-конференција проговори за Жарко и како што рече, уверен е дека ќе најде сила и ќе победи.

– Лаушевиќ е силен човек, паметен, психички многу силен. Таков е животот, понекогаш се појавуваат неволји и проблеми. Сериозно се занимава со својот проблем, редовно се слушаме. Го молам Бога, и убеден сум дека ќе најде сила и ќе победи – изјави Радош.

МФ: Основните прехранбени производи и понатаму ќе се оданочуваат со најниска стапка од пет отсто
Битиќи: Уште на следната владина седница може да се ревидира одлуката за зголемување на ДДВ-то за десетина прехранбени производи
До 10 декември најголем дел од домаќинствата ќе имаат евтина дневна тарифа на струјата
ДПМНЕ давале по 50 евра за луѓе да гласаат за кандидат на Алијанса во Струга!
„ГО МОЛАМ БОГ ДА НАЈДЕ СИЛА“ Радош Бајиќ емотивно за здравствената состојба на Жарко Лушевиќ

Да потсетиме, како што се пишуваше тогаш, Жарко Лаушевиќ е итно хоспитализиран. Потоа бил примен во КБЦ „Бежанијска коса “ каде што се грижеле голем број лекари.

Жарко Лаушевиќ тогаш бил на распит, а извор близок до актерот рекол дека без разлика на ситуацијата, Лаушевиќ не сакал да го пропушти продолжението на снимањето на серијата „ Калкански кругови “ во текот на летото, на која работел во Аранѓеловац.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK