Иранските медиуми на големо пишуваат дека португалскиот фудбалски ас Кристијано Роналдо е казнет со 99 удари со камшик затоа што ја прегрнал и бакнал Фатима Хамами при нивната средба.

Фатима е позната по тоа што изработува слики со нозе, а Роналдо при гостувањето на неговиот тим во оваа земја остварил средба со неа.
На средбата Роналдо ја прегнал и бакнал што според законите и правилата во Иран е строго забрането.

الرسامة الإيرانية فاطمة تزور مقر بعثة الفريق في طهران
و تلتقي بقائد #النصر كريستيانو رونالدو pic.twitter.com/0HsoMIacGv

— نادي النصر السعودي (@AlNassrFC) September 19, 2023

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK