Во четиридневниот конфликт меѓу Израел и Палестина, речиси 2.000 луѓе од двете страни загинаа, а илјадници беа повредени.

Израелските сили го гранатираат градот Газа и палестинската територија под контрола на радикалниот Хамас, додека јужниот и централниот дел на Израел беа нападнати од Хамас.

Пејачката Јелена Карлеуша проговори за жешката тема која го прогонува и загрижува целиот свет.

– Сите губат во војна. Нема победници. Не застанувајте на страната на Израел. Ни на страната на Палестина. Децата страдаат на двете страни! Бидете на единствената десна страна, на страната која бара мир – порача Јелена на социјалната мрежа Инстаграм со знамињата на завојуваните страни.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK