Легендарната Џоан Колинс (90) раскажа како Холивуд многу се променил и како секој филм има порака, која и’ пречи. Во нејзините мемоари „Behind the Shoulder Pads“, таа откри како се борела со сексуално малтрерирање во повеќе наврати, а за тоа била предупредена од Мерлин Монро. Таа го издвои Дерил Зенука, кој во тоа време беше потпретседател за продукција на 20th Century Fox. Таа опиша како изгледал неговиот „напад“.

,,Издишувај го чадот од пурата кон мене” а потоа додаде: Никогаш немаше никого додека не ме најде, душо. Јас сум најдобар и можам да го правам тоа цела ноќ.”

,,Бев толку шокирана, па само трчав назад кон сетот“, изјави актерката.

Ебрахим Раиси – Емануел Макрон: “Војната ќе се прошири доколку не престане израелската опсада на Појасот Газа“
Југословенскиот актер доби дете на 92 години – Неговото дете го родила 56 години помлада жена: ,,Не обрнувававме внимание” (фото)
Абортирав на 26 години, детето ќе ми ја уништеше кариерата: Познатата актерка проговори за вознежирувачката тема, па си ја отвори душата
„И ОЛИВЕР ДА СТАНЕ ИСПОЛНИ ДА ПРОДАДЕ 5 АРЕНИ“ Хрватски водител за успехот на Прија: Доказ дека Хрватите се поголеми Срби од Србите…
Сведоштво на Македонка евакуирана од Израел: ЕДВАЈ СЕ СПАСИВМЕ, НИШТО НЕ УКАЖУВАЊЕ ШТО ЌЕ СТАНЕ ЗА КРАТКО ВРЕМЕ
ЈАС СУМ МУСЛИМАНКА, ОТКАКО ВЛЕГОВ ВО ЦРКВА, САКАМ ЕДНО: Живее во Сараево, И се плаши од реакцијата на мајка си
Кинески хороскоп: Што крие вашиот знак?
ЈА ЗАПОЗНАВ ДЕВОЈКАТА НА СИНОТ, А КОГА ТАА ГО РЕЧЕ ОВА, ЌЕ ПОВРАТЕВ: ВЕДНАШ ЈА ИЗБРКАВ ОД КУЌАТА! Не се чувствував добро
Скопје: Jа претепал бремената сопруга која од повредите го загубила бебето!

Кога имала 26 години, забременила со тогашниот вереник Ворен Бити. Таа му кажала дека е бремена, а тој збунето ја прашал: „Како се случило тоа?“.

Таа абортирала иако тоа било нелегално. Не сакала да оди во некоја скриена клиника бидејќи се плашела дека нешто лошо ќе и’ се случи, па Бити ја придружувал кај поранешен хирург во Њу Џерси.

Абортирав на 26 години, детето ќе ми ја уништеше кариерата: Познатата актерка проговори за вознежирувачката тема, па си ја отвори душата

Утрото кога ја имала закажаната процедура сакала да се откаже, но вереникот и’ рекол дека не може.

„Душо, не можеме. Не можеме да го направиме тоа… Дете сега би ни ги уништило кариерите на двајцата. Знаеш дека би сакала да го родам, но…“, откри таа за Њујорк пост детали од разговорот со вереникот.

Таа додаде дека 1960-тите биле мрачно време за жените и девојчињата.

Со вториот сопруг, актерот Антони Њули, таа имаше две деца Тара и Саша, а со третиот сопруг Рон Кас ја има ќерката Кети.

,,Да имав дете во 20-тите години, немаше да имам кариера“, заклучила актерката која и на 91 година ја фалат за витката фигура.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK