Александра Пријовиќ е тема број еден во Хрватска, по рекордните пет распродадени Арени во Загреб. Таа ги надмина сите нејзини претходници. Домаќинот Зоран Шпрајц се осврна на нејзиниот лик и дело во емисијата „Состојба на нацијата“.

Драматични сцени во кафич во центарот на Белград! Мажот брутално ја претепал сопругата, а потоа ја удирал по глава со стол
„И ОЛИВЕР ДА СТАНЕ ИСПОЛНИ ДА ПРОДАДЕ 5 АРЕНИ“ Хрватски водител за успехот на Прија: Доказ дека Хрватите се поголеми Срби од Србите…
Сведоштво на Македонка евакуирана од Израел: ЕДВАЈ СЕ СПАСИВМЕ, НИШТО НЕ УКАЖУВАЊЕ ШТО ЌЕ СТАНЕ ЗА КРАТКО ВРЕМЕ
Абортирав на 26 години, детето ќе ми ја уништеше кариерата: Познатата актерка проговори за вознежирувачката тема, па си ја отвори душата (ФОТО)
ЈАС СУМ МУСЛИМАНКА, ОТКАКО ВЛЕГОВ ВО ЦРКВА, САКАМ ЕДНО: Живее во Сараево, И се плаши од реакцијата на мајка си
Кинески хороскоп: Што крие вашиот знак?
ЈА ЗАПОЗНАВ ДЕВОЈКАТА НА СИНОТ, А КОГА ТАА ГО РЕЧЕ ОВА, ЌЕ ПОВРАТЕВ: ВЕДНАШ ЈА ИЗБРКАВ ОД КУЌАТА! Не се чувствував добро
Скопје: Jа претепал бремената сопруга која од повредите го загубила бебето!
Силно невреме ја зафати Хрватска: поројни дождови на улиците, паѓаше и град

„Дино Мерлин досега го држеше рекордот со четири концерти по ред во Арена, а овде оваа српска Прија го надмина тој босански магионичар. Не само тоа, во Загреб се надмина и себеси од Белград. Затоа што во Белград распродаде три Арени а во Загреб има пет, што пак докажува дека Хрватите се поголеми Срби од Србите. Дури и Оливер Драгојевиќ да стане од гроб како Исус и да најави концерт во Арена, нема да успее да распродаде пет Арени по ред.

„И ОЛИВЕР ДА СТАНЕ ИСПОЛНИ ДА ПРОДАДЕ 5 АРЕНИ“ Хрватски водител за успехот на Прија: Доказ дека Хрватите се поголеми Срби од Србите…

„Управата на Загребската Арена веќе размислува Александра Пријовиќ да биде дел од постојаната постава на Арената. Постојано да настапува, секој ден да има концерт, па да видиме до каде ќе стигне“, додаде тој.

Александра Пријовиќ распродаде четири загрепски арени за рекордно време и најави петти концерт, исто така во сараевска Зетра, неодамна беше додаден уште еден, трет датум.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK