Запознавањето со родителите на новиот партнер не е лесна задача, но се чини дека Интернетот победи кога е во прашање срамното однесување за време на оваа „мисија“. Имено, една 56-годишна мајка решила на познатиот светски форум Редит да се пожали на однесувањето на избраникот на нејзиниот син кога првпат дошла во нивната куќа. Оваа мајка изјавила дека е возбудена што ќе ја запознае сродната душа на нејзиниот син, но била преплашена од начинот на кој девојчето ги поздравило неа и нејзиниот сопруг.

Кинески хороскоп: Што крие вашиот знак?
ЈА ЗАПОЗНАВ ДЕВОЈКАТА НА СИНОТ, А КОГА ТАА ГО РЕЧЕ ОВА, ЌЕ ПОВРАТЕВ: ВЕДНАШ ЈА ИЗБРКАВ ОД КУЌАТА! Не се чувствував добро
Скопје: Jа претепал бремената сопруга која од повредите го загубила бебето!
Силно невреме ја зафати Хрватска: поројни дождови на улиците, паѓаше и град
По 10 години уапсен осомничениот за силување девојка (7) на Дунав: Ова го разоткрило
ИРАНЦИТЕ ОТКРИВААТ ШТО ЌЕ НАПРАВААТ АКО ИЗРАЕЛ ВЛЕЗЕ во ГАЗА: Ако се случи ова, ЌЕ ГО НАПАДНАТ – еве што велат за Палестинците
Слушај ме кога ти зборувам! Хит видео од тренингот на Денвер! Јокиќ во улога на тренер – црташе на табла, и им викаше на играчите! (ВИДЕО)
Груевски сѐ уште е кошмар во СДСМ: Ќе го апселе ако се врати во Македонија
РУСКИ ДИПЛОМАТ ПРОНАЈДЕН МРТОВ ВО ИСТАНБУЛ: Виден е како влегува во хотелската соба, но не излегол

“Ја донесе на вечера минатиот викенд. Очекувавме да се сретнеме и претходно, бидејќи нашиот син постојано зборуваше за неа и ја фалеше. Колку е совршена, колку е вистинска… Ѕвончето ѕвони, ја отвораме. Изгледа само точно како на сликите, што е добар почеток. Мојот син се смешка од уво до уво, уште еден добар знак. Ги покануваме внатре“, ја започнува приказната оваа жена и открива непримерен коментар кој ја згрозил и шокирал.

ЈА СЕ СРЕТНАВ ДЕВОЈКАТА НА СИНОТ, А КОГА ТАА ГО РЕЧЕ ОВА, ЌЕ ПОВРАТЕВ: ВЕДНАШ ЈА ИЗБРКАВ ОД КУЌАТА! Не се чувствував добро

„Таа ја прифаќа мојата прегратка и цврстото стискање за раката на мојот сопруг, а потоа вели: „Јас сум таа во кој син ти го става курот“. Бев вкочанета и воздржана, но од се што можеше да каже девојката на мојот син, таа го кажа токму тоа. Еден поглед во моето лице и мојот сопруг знаеше како ме изненади. Можеби моите очекувања се преголеми, но повторувам: од сите работи кои им ги кажала на родителите на своето момче, кои никогаш претходно ги немала видено, го избрала тоа? Син ми на почетокот се забавуваше, но кога ја виде мојата реакција падна во депресија“, додава таа.

Мајката била толку вознемирена што не можела да го контролира гневот, па ја замолила несудената снаа да излезе.

“Сакав да и кажам повеќе за тоа колку ужасно се чувствувам, но го прескокнав. Син ми не сакаше да си заминат и инсистираше да се смирам, но сето тоа беше премногу за мене и ми беше непријатно”, заклучила таа, а потоа истакнала дека се чувствува виновна за нејзината реакција, па го контактирала синот за да се извини, но тој не сакал да одговори.

Редиторите набрзо наредија коментари и ги искажуваа своите мислења за оваа спорна ситуација. „Јас сум многу либерален, но не можам да разберам од каде на таа девојка идејата дека коментарот би бил симпатичен?“, „Бројот на пати на кој било начин им го спомнав мојот сексуален живот на моите родители е нула“. „Можеби тоа беше идеја на вашиот син, бидејќи тој веќе често се шегува со тато така, а таа само се согласи на тоа, за жал“, „Нешто не е во ред со мене овде, речиси сум сигурен дека вашиот син ја сварил супата“, Сакам несоодветни шеги поради кои луѓето се вознемируваат. Можеби и таа е таква“, „Има време и место за вакви коментари. Никогаш не би го направил тоа првиот пат кога ќе се сретнам со родителите на мојот партнер“, се дел од коментарите.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK