Од свршувачка до матичар, за некои знаци, според хороскопот, овој период е тенка линија.
Хороскопските совети и препораки не се нешто во кое треба слепо да веруваме и единствено да се водиме од него, но некои работи може да се предвидат со оваа интерпретација и да нè упатат на што да внимаваме.

Според толкувањето на хороскопот, некои знаци нема да стигнат до матичар, иако се свршиле неодамна. Астролозите предвидуваат можност за раскинување на свршувачката за четири хороскопски знаци до крајот на октомври, па еве на што треба да внимавате.

Близнаци
Љубопитни и нестабилни по природа, Близнаците често ги анализираат нивните одлуки. Овој месец некои ќе почувствуваат дека не се сосема сигурни во изборот на партнер. Без разлика дали тоа е поради новите информации што ги научиле или поради чувството дека нешто едноставно недостасува, многумина ќе се запрашаат дали одлуката да се свршат била правилна.

Девица
Девиците се познати по нивната потреба за совршенство. Затоа некои ќе почувствуваат дека нивната врска не е онаква каква што замислувале. Ќе почувствуваат дека сè е премногу комплицирано или дека партнерот е склон кон некои навики кои не им се по нивни вкусови. Ваквите прашања може да доведат до крај на врската.

Стрелец
Слободно духовни и авантуристи, Стрелците го сакаат чувството на слобода. Ако чувствуваат дека нивниот ангажман ги задушува или дека нивната слобода станува ограничена, можеби ќе одлучат да тргнат по друг пат. Стрелците ќе заклучат дека пребрзо се свршиле.

Водолија
Водолиите се независни и често одат по својот пат. Ако чувствуваат дека нивната врска ја задушува нивната индивидуалност, тие може да се повлечат. Ќе почнат да се прашуваат дали свршувачката е вистинскиот потег за нив.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK