Тијана Дапчевиќ (44 г.) ужива во Драчево, од каде со своите следбеници на социјалната мрежа Инстаграм сподели видео како прави македонски ајвар со нејзиниот татко Велко Тодевски.

„А потоа ни велат пејачите дека се плашиме и не знаеме да работиме“, вели Тијана Дапчевиќ на почетокот на видеото.

Поп-пејачката и нејзиниот татко ги воодушевија луѓето со начинот на кој комуницираат, како и со бакнежот на Тијана Дапчевиќ, кој покажа нежност кон нејзиниот родител.

Данела Арсовска избрана за член на Управниот одбор на Глобалниот парламент на градоначалници
Внимавајте! Овој човек краде од луѓе во автобусите на ЈСП
Ердоган: Ова што се случува во Газа е лудило поддржано од западот
ПРИСТИГНА ХУМАНИТАРНАТА ПОМОШ ВО ПОЈАСОТ ГАЗА – Камионите кога ја преминале границата настанал голем проблем !?
Спасовски: Најдобро е Груевски да се врати
Пендаровски го мајтапи: „ОД ШТО СЕ ПЛАШИ МИЦКОВСКИ ДА ИЗЛЕЗЕ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ АКО Е УБЕДЕН ДЕКА ВОДАТ НА АНКЕТИТЕ?“
80 отсто од Израелците го обвинуваат Нетанјаху за неуспехот да го спречи нападот на Хамас на 7 октомври
ПО 10 ГОДИНИ МЕЛОНИ Е „СИНГЛ“ – Премиерката на Италија раскина со нејзиниот партнер по неговите контроверзни коментари
АКРОБАЦИИ СО ЗБОРОВИ | Бесими: Се бара одржливо решение за корекција на функционерските плати

„Не се плашиме од оган, сакаме да правиме ајвар“, кажа пејачката, по што го бакнала својот татко.

„Ајвар е малку лут“, искоментира татко и на Тијана Дапчевиќ.

„Па, малку лут… И треба да биде! Дали сме Македонци или што сме ?“, одговара со насмевка на лицето Тијана Дапчевиќ.

Инаку, не се знае кој ја има подобрата маица – Тијана Дапчевиќ која ја носи онаа со ликот на Владимир Путин или нејзиниот татко кој има две кригли пиво со порака „Сакам пиво“ на маицата.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK