Каролина Гочева со својот бенд ќе одржи бесплатен концерт во Скопје, в недела од 21 часот, пред новиот трговски центар „Дајмонд мол“ во центарот на Скопје.

На концертот, поп-ѕвездата ќе ги испее своите најголеми хитови од својата музичка кариера која започна во 1991 година на „Макфест“, кога Каролина ја испеа песната „Мамо пушти ме“. Оваа песна сега не е на редовниот репертоар на Гочева, но ги пее хитовите како „Штом сакаш“, „Кажи ми“, „Од нас зависи“, „Ѕвона“ и други.

ХАОС ВО ВИЕНА: Насилно искинато израелското знаме од синагогата во центарот на градот, Австријците шокирани, а потоа настана турканица (ВИДЕО)
При инспекциски надзор детектиран опасен отпад во близина на село Орман
„ЈА ДОБИЈА ЕМИСИЈАТА ЗАТОА ШТО СПИЕА СО ДЕСЕТ ДУШИ“ Леа Киш јавно им се нафрли на овие водителки
Навики на среќни парови: Што е предуслов за стабилна врска?
Се вратила од одмор и видела дека целата куќа и е урната – и тоа по грешка
Хрват 4 години не доаѓал на работа: Бил на боледување, фирмата му дала отказ, па ги тужел
КОЈ И ЗОШТО ЗАГАДУВА? Откриен опасен отпад во близина на село Орман
Каролина Гочева со својот бенд ќе одржи бесплатен концерт во Скопје
Израел: Ќе ги засилиме нашите напади

Каролина на крајот од минатата година го промовираше заедничкиот албум со Дуке Бојаџиев и Исмаил Лумановски, „Песни за љубов и копнеж“, со преработки од постари македонски поп-песни и одржаа седум концерти со овој материјал.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK