14-годишната мачка по име Бела деновиве стана светска сензација, кога нејзиното предење од неверојатни 54,6 децибели го собори Гинисовиот рекорд. Гордата сопственичка истакнала дека крзненото милениче отсекогаш го привлекувало вниманието на сите пријатели и членови на семејството и дека неговото предење е често погласно од телевизорот.

Таа возраст е само бројка, дури и во животинскиот свет, докажа 14-годишната мачка Бела, која на многу длабока возраст го собори Гинисовиот рекорд за најгласно предење на светот. Гордите сопственици, сепак, не се претерано изненадени од наградата, бидејќи тие самите секогаш велеа дека нивниот миленик е најгласната мачка на светот.

„Кога гледаме телевизија навечер, Бела е погласна од звукот што доаѓа од звучниците“, вели Никол Спинк.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK