Софи Тарнер е снимена како се бакнува со својот колега Френк Дилан на сетот на драмата „Џоан“ која моментално ја снима во Шпанија.

Британската актерка и ѕвезда од серијата „Игра на тронови“ Софи Тарнер беше снимена како страсно се бакнува со колегата Френк Дилан во костим за капење, само неколку дена откако се шпекулираше дека се разведува од сопругот Џо Џонас, со кој има две деца.

Сонцето е на пат да стане најважниот извор на енергија
Мерил Стрип се разведува по 45 години брак, парот живее одвоено веќе шест години
Мачка го собори Гинисовиот рекорд за најгласно предење
Планот на ЕУ за забрзана интеграција го прави реално и опипливо членството во ЕУ до 2030
ГРОБОТ НА ИСУС ХРИСТОС ОТВОРЕН ЗА ПРВ ПАТ ПО ДВА ВЕКА! Археологот откри: „Колената ми се стресоа кога плочата беше поместена!
Македонија ќе испрати уште војници во Косово, Пендаровски наскоро ќе го свика Советот за безбедност
Пред неколку дена објави дека се разведува од малку смешна причина, а сега страсно се бакнува со нов дечко!
Спасовски: Врвен приоритет на МВР е спречување нелегална сеча на шуми, од 2017 до денес поднесени 919 кривични пријави
„ЈА ДОБИЈА ЕМИСИЈАТА ЗАТОА ШТО СПИЕА СО ДЕСЕТ ДУШИ“ Леа Киш јавно им се нафрли на овие водителки

Но, иако многумина мислеа дека таа веќе нашла нова љубов, станува збор за снимањето на драмата „Џоан“ во која игра 27-годишната Софи. Таа имаше широка насмевка на лицето и беше одлично расположена додека се препушташе на нежноста пред камерите и екипата.

Софи и Џо со заедничка објава на Инстаграм ја објавија веста за разводот и објавија дека одлучиле да се разделат по четири години брак, а се чини дека таа решила да се фокусира на работата.

Дејли Мејл дошол до судски документи во кои се наведува дека нивната врска неповратно завршила. Двојката сака да го дели старателството над тригодишната ќерка Вила и едногодишната ќерка, чие име се уште не го откриваат, иако во документите е наведена како диџеј.

„Во најдобар интерес на малолетните деца е странките да ја делат родителската одговорност“, наведува во документите адвокатот на пејачката.

Џонас бара тој и Софи да направат план и распоред за тоа кога децата ќе бидат со секое од нив. Во документите се наведува и дека странките склучиле валиден и спроведлив предбрачен договор на 29 април 2019 година, неколку дена пред да се венчаат во Лас Вегас.

Адвокатот на Џонас не го вклучил предбрачниот договор во барањето за развод за да ги заштити правата на приватност на двете страни, но документите сугерираат, пишува Дејли мејл, дека пејачката не планира да бара алиментација од Тарнер.

„Двете страни имаат капацитет да издржуваат малолетни деца и двете треба да бидат обврзани да придонесат за поддршка на малолетните деца“, се наведува во документот.

Инаку, изминативе денови се шпекулира дека овој пар се разведува. Оваа вест ги растажи нивните многубројни обожаватели, но парот се уште не објавил ништо.

Што се однесува до тоа зошто Џонас поднел барање за развод, извор изјави за ТМЗ во вторникот дека тоа е поради разликите во животниот стил. За Софи се вели дека е забавна и постојано излегува надвор, додека Џо е повеќе домашно тело.

Потсетете се дека Џо и Софи првпат почнаа да се забавуваат по средбата на Инстаграм во 2016 година.

Тарнер, која е најпозната по улогата на Санса Старк во ТВ серијата на HBO, во интервју за Harper’s Bazaar UK изјави дека Џонас ѝ испратил порака на социјалната мрежа без ведро небо и тие договориле да се сретнат во еден бар во Лондон. Љубовта се случи на прв поглед.

Но, се чини, тоа не траеше вечно.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK