Кога соседката им пришла на работниците, тие и кажале да замолчи и да си ја гледа својата работа

Кога Сузан Хоџсон од Атланта се вратила од одмор минатиот месец, не најде ништо друго освен урнатини на местото на домот на нејзиното семејство .

– Лута сум! Секој ден се будам и размислувам: Дали е ова шега?“ Се уште сум во шок – изјавила таа.

Додека таа била отсутна, се јавиле соседите и ја прашале дали ангажирале некој да им го сруши слободниот имот.

ХАОС ВО ВИЕНА: Насилно искинато израелското знаме од синагогата во центарот на градот, Австријците шокирани, а потоа настана турканица (ВИДЕО)
При инспекциски надзор детектиран опасен отпад во близина на село Орман
„ЈА ДОБИЈА ЕМИСИЈАТА ЗАТОА ШТО СПИЕА СО ДЕСЕТ ДУШИ“ Леа Киш јавно им се нафрли на овие водителки
Навики на среќни парови: Што е предуслов за стабилна врска?
Се вратила од одмор и видела дека целата куќа и е урната – и тоа по грешка
Хрват 4 години не доаѓал на работа: Бил на боледување, фирмата му дала отказ, па ги тужел
КОЈ И ЗОШТО ЗАГАДУВА? Откриен опасен отпад во близина на село Орман
Каролина Гочева со својот бенд ќе одржи бесплатен концерт во Скопје
Израел: Ќе ги засилиме нашите напади

– Реков дека не, а соседот ми одговори: „Па, тука има некој што ја сруши целата куќа“ – рекол Хоџсон.

Кога соседката им пришла на работниците, тие и кажале да замолчи и да си ја гледа својата работа

Сузан испратила роднина да види за што се работи. Градежниот управител ја покажал дозволата за уривање, а потоа и самиот признал дека бил на погрешна адреса.

Во зградата тогаш никој не живееше, но таа беше редовно одржувана, се косеше тревата и се плаќаа сите сметки и даноци.

Сопственичката на куќата го пријавила случајот во полиција и ангажирала адвокати, но засега нема напредок.

– Се уште се обидуваме да сфатиме што треба да направиме – рече таа.

Компанијата одговорна за уривањето, You Call IT We Haul It, сè уште не ја контактирала.

-Како може некој да оди и само да уништи нечиј приватен имот, а потоа само да си замине. Зошто мислат дека е во ред? Сакам само некој да излезе да го реши проблемот што тие го создадоа. Никој не се ни извини – рекла таа.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK