Познатата актерка повеќе не е во врска со Селема Масекела.

Тоа го објави јавно на Инстаграм откако беше видена на концерт со колегата Џошуа Џексон, кој неодамна се раздели од сопругата Џоди Тарнер-Смит. Лупита Нјонго јавно се прости од бившиот партнер, а ваквите раскинувања не се многу чести на јавната сцена.

По скандалозната средба во Пекинг со Владимир Путин, од Москва пристигнува уште една бомба: “Дали сте целосно слеп ?!“
Поскапуваат бензините и дизелот
Повеќе не личи на себе | Џенифер Анистон е на мета на гледачите затоа што мислат дека претерала со операциите
Калиопи воодушеви со својата енергија на концертот во Сараево: Во еден момент се симна од сцената и ја прегрна публиката
Фатена со колега кој штотуку се разведе, па објави дека е сингл: Социјалните мрежи горат
Навистина е готово: Не сакаат никаква врска со Русија
Ким Кардашијан за нејзиниот 43-ти роденден „пукаше” – само за храбрите
Стравот беше оправдан: Кина и Русија градат свој блок на нации за да се справат со Западот
Мечка нападна човек кај Македонски Брод
Институциите да не молчат, како директор на Лотарија потпишал договор со фирма каде дел е член на УО на Лотарија?

Лупита Нионго се огласи синоќа на Инстаграм, прво рече дека нејзините мисли се со оние кои страдаат ширум светот, а потоа напиша:

„Во овој момент потребно е да ја споделам својата вистина и јавно да се дистанцирам од некој на кој повеќе не можам да му верувам. Срцето ми е скршено поради љубовта ненадејно и разорно изгасната од измама (измама). Во искушение сум да налетам на сено и се сокријам.“ , за да се вратам на светлината кога ќе повратам доволно сила за да можам да кажам: „Што и да е, мојот живот е подобар вака.“ Но, сепак знам дека количината на болка што ја чувствувам е еднаква со мерката на мојот капацитет за љубов“, напиша актерката која сакаше да биде „искрена со своите пријатели на социјалните мрежи“ и рече:
Advertisement

„И така, избирам да се соочам со болката, собирам храброст да го сретнам мојот живот токму таков каков што е, и верувам дека и ова ќе помине“.

Тој се надева дека ќе им помогне на оние кои се борат со скршеното срце, кои се подготвени да се соочат со болката и да добијат мудрост од сето тоа.

Лупита Нионго се појави на концертот на Жанел Мона во Лос Анџелес во средата, со актерот Џошуа Џексон и други пријатели.

Изворите велат дека Лупита и Џошуа се само пријатели, а таа веднаш по концертот ги избришала сите слики на кои е со својот поранешен партнер од својот Инстаграм, пишува TMZ. Актерката и Маскел се во врска од 2016 година.

Веројатно наскоро ќе дознае како бившиот партнер ја измамил и ја изневерил нејзината доверба.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK