Никола Хауард се тушира ​​само еднаш неделно.

52-годишната жена од Бекслихит, Велика Британија, носи облека четири или пет пати пред да ја испере, па дури има кутија прашок за перење од 2021 година. Скромниот начин на живот на Никол ја намалил нејзината сметка за вода од 45 фунти на 7.5 фунти месечно.

-Почнав помалку да се туширам поради дерматитис. Мојата кожа е толку чувствителна што порано се лупеше толку лошо што добивав првут. Но почнав да ги забележувам и финансиските придобивки – изјави Никола за MailOnline.

„Благодарам брза помош“: Потресна снимка од две момчиња на носилки во Газа ја покажа траумата со кои се соочуваат палестинските деца
Дала 15.000 евра за операција на нејзиниот син, а потоа следувала голема измама
ВО АВИОНОТ НА ВИЗЕР ОД БЕЛГРАД ЗА БАЗЕЛ Пилотот соопштил дека има дојава за бомба!
Петровска го посрамоти Ковачки: Јавното обвинителство веќе води истрага за сексуални малтретирања во Армијата
Груевски објави скандал тежок над 100 МИЛИОНИ ЕВРА: Еве како ве крадат преку набавката на лекови од 2017 година навака
НЕТАНЈАХУ Цитира АПОКАЛИПТИЧЕН пасус од Стариот Завет: Ќе го исполниме пророштвото на Исаија!
Масакр во Америка;  Се бројат мртвите Пристигна предупредување: Не излегувајте 
НОВ НАПАД ВО УЧИЛИШТЕ! Момче (12) удрило наставничка во училишниот ходник, па избегало
Емили Ратајковски уловена како разменува страстни бакнежи на улиците на Париз со познат комичар

Таа тврди дека шишињата шампон, регенератор и сапун и’ траат до три месеци и дека паметните навики веројатно и’ заштедиле илјадници фунти со текот на годините. Никола рече дека се туширала три пати неделно, но открила дека кожата почнала да и’ се „распаѓа“ од првут.

– ,,Живеам сама па не трошам многу вода. Имам семејна машина за перење алишта која ја користам двапати месечно“, рече таа.

Но, во кујната таа ја користи машината за миење садови на секои неколку дена наместо рачно да ги чисти валканите садови. Во услови на криза на трошоците за живот, Никола заштедува и со купување нова облека на секои 18 месеци.

– Не сакам брза мода и не купувам облека која е сезонска. Поседувам облека што ја купив пред девет години – рече Никола.

– Купувам што ми треба и не сум од оние што трошат многу пари на облека.

За дополнително да заштеди пари, таа бара поевтини производи во супермаркетот, купува состојки на големо за да подготвува оброци и се грижи фрижидерот да биде полн со храна.

Никола, кој им помага на жените да живеат поздрав живот, купува и поевтини парчиња месо кои се совршени за бавно варени оброци и избегнува брза храна, тестенини и ориз.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK