Морбиден настан за време на погреб во Мексико ги шокира семејството и пријателите на починатиот.На мрежите се појави видео од последното збогување, а го гледаме моментот кога група мажи го подигнаа ковчегот за да го сместат во гробот, не очекувајќи дека нешто може да тргне наопаку

Сепак, импровизираното скеле попуштило под притисокот, а тивката церемонија доби неочекуван пресврт за неколку секунди.

Мажите паднаа на земја, како и ковчегот, кој се отвори пред очите на ожалостеното семејство. Поединци биле толку потресени што морале да се оддалечат, пренесува Lakalle Blu Radio.

Бизарната сцена предизвика бројни коментари на социјалните мрежи, од хумористични обиди за неверување и поддршка за семејството.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK