Сакаше Тара и Стефан да го разберат чинот на крштевањето…
Пред четири дена Јелена и Новак Ѓоковиќ направија крштевка на Стефан и Тара, а на овој интимен и свет чин присуствувале само најблиското семејство и кумовите

Фотографиите се објавени од протосингел на Острог- Илија Буха
Крштевањето на Стефан и Тара Ѓоковиќ се случи во близина на Острог, а ги крсти патријархот

Фотографиите се објавени од протосингел на Острог- Илија Буха
Кум на крштевката на наследниците на Ноле беше поранешниот фудбалер Невен Марковиќ и тој го крсти Стефан, додека кума на Тара беше најдобрата пријателка на нејзината мајка Јелена и директорката на фондацијата „Ѓоковиќ“, Маја Кремиќ.

Фотографиите се објавени од протосингел на Острог- Илија Буха
– Многу сум горда на него. Секој би го ставил успехот над духовниот мир. Кај Новак благодарноста што ја има е силна и голема. Тој е благодарен за се што постигнал. Тој се држи до своите принципи и верувањ рече во една прилика мајката на Новак, Дијана.

Новак е голем верник а дури сега ги крштеваше своите деца- нема да верувате која е причината поради која толку многу чекаше, мајката Дијана откри се

Таа во една прилика одговори и на прашањето зошто Ноле Јелена толку долго чекаа за да ги крстат децата иако нејзиниот син е голем верник.
– Новак го носи осветениот крст што го доби на Хиландар, што му дава сила. Таму помина три дена, тоа е многу важно искуство за него. Тој е навистина духовно суштество, се крстеше кога имаше пет години и сериозно го сфати чинот. Тој има нешто во себе. Постојано го прашувам кога ќе ги крсти своите деца, а тој ми вели:
„Кога ќе го разберат чинот на крштевањето“. Сака Тара и Стефан да бидат свесни дека се крстени – изјавила Дијана.
Прозбореа за третото дете
Новак никогаш не криел дека би сакал по трет пат да се оствари во улогата на татко, за жал Јелена само накратко размислувала, а пред неколку години во медиумите објаснила дека за малку ќе се согласила на идејата да имаат трето дете но таа набргу ја донела конечната одлука.

Новак е голем верник а дури сега ги крштеваше своите деца- нема да верувате која е причината поради која толку многу чекаше, мајката Дијана откри се

Тоа што Јелена и Новак Ѓоковиќ немаат трето дете говори дека зборот на сопругата на тенисерот за проширување на семејството бил последен и дека надвладеале нејзините размислувања на таа тема.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK