Поп-пејачката Мадона (65) сè уште е најпродаваниот уметник на сите времиња, според Гинисовата книга на рекорди.

Мадона продаде повеќе од 400 милиони плочи за време на нејзината четириесетгодишна кариера, пренесува магазинот People.

Германија: 14-годишник избоде и уби 7-годишно момченце
Мадона сè уште е на тронот: Новите податоци од Гинисовата книга на рекорди откриваат неверојатен детаљ! (фото)
Зошто мажите речиси никогаш не ги оставаат своите сопруги поради љубовниците?
Ми се допаѓа кога мажот ја презема контролата и го зема она што го сака ДОЗВОЛУВА СОПРУГОТ ДА ИМА ЉУБОВНИЦИ! 
Почнува сезона на грипови: Борете се против вирусите со помош на оваа храна
МОНСТРУМОТ ВО САД КОЈ УБИ 18 ЛИЦА ПРОНАЈДЕН МРТОВ – оставил проштално писмо на својот син
ЛИБАН ОБЈАВИ ИТНИ УПАТСТВА ЗА ЕВАКУАЦИЈА Загрозена безбедноста на меѓународниот аеродром во Бејрут поради копнената офанзива
Затвореници се спротивставиле на претрес во Идризово, има повредени полицајци
ХАМАС Е ПОДГОТВЕН ДА ГИ ОСЛОБОДИ ЗАРОБЕНИТЕ ЛИЦА !? Милитантите се огласија по најтешкиот удар врз Појасот Газа: “Подготвени сме сите цивили да ги ослобидиме!“

Според извештаите, пејачката го држи рекордот од 2009 година, а потоа следат Ријана, Мараја Кери, Тејлор Свифт и Бијонсе.

Не можам да се жалам затоа што сум живa

На почетокот на овој месец, Мадона ја започна својата турнеја „Celebration“ во лондонската О2 Арена. На оваа турнија, Мадона ќе има 78 концерти, од Европа до Северна Америка. Турнејата ќе трае до април 2024 година.

За време на нејзиниот последен концерт во Антверпен, Белгија, Мадона говореше за престојот во болница во јули оваа година, за кој рече дека мислела дека нема го да преживее.

– И сега не се чувствувам најдобро, но не можам да се пожалам бидејќи сум жива – изјавила пејачката.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK