Застрашувачки напад на мечка врз чувар во луксузен хотел во Аспен, Колорадо ги обиколува социјалните мрежи, а мажот поминал само со гребаници.

Животното залутало во кујната на одморалиште со пет ѕвезди во Аспен кога чуварот отишол да истражи што се случува. Кога ја забележал мечката веќе било доцна бидејќи животното веднаш го нападнало. За среќа, по едно туркање со шепите, мечката отстапила и тргнала во спротивна насока.

ЃАВОЛОТ ЈА ОДНЕСЕ ШЕГАТА: Погледнете како кинескиот ловец Ј-11 го пресретнува американскиот стратешки бомбардер Б-52!(ВИДЕО)
Возач на градски автобус физички нападнал патник
Двајца команданти на Хамас се елиминирани
ИРАНСКОТО РАЗУЗНАВАЊЕ ТРЕДИ: Пет илјади американски војници вклучени во израелската копнена операција во Појасот Газа
ОДНОСИТЕ СЕ ЗАОСТРУВААТ: Израел ги повлече дипломатските претставници од Турција!
Украина на работ на најкрвавата битка! Една работа треба да се случи и Авдеевка да го помине и Бахмут по жестокост
Снимка која го сруши интернетот: Деца од градинка го пречекаа Додик со поздравот „џе си лопове“!
Израелска војска со порака до жителите на Газа: Времето ви истекува, одете на југ!
Мечка упадна во хотел и ги нападна чуварите! Потресна сцена: Разбеснето животно со еден удар нокаутира човек

Чуварот бил однесен во болница откако успеал да се јави на 911, каде што му биле констатирани гребаници на грбот и по кратко време бил пуштен, соопшти одморалиштето.

– Полицајците забележале дека додека ја барале оваа мечка, забележани се уште осум мечки како се движат низ центарот на Аспен – изјави портпаролот на одморалиштето.

Официјални лица за заштита на дивиот свет, како и полицискиот оддел во Аспен и канцеларијата на шерифот на округот Питкин, беа вклучени во ловот на мечката што го нападна чуварот. Дури во раните утрински часови во средата животното било пронајдено, заспано и подоцна еутаназирано.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK