Во изминатите неколку дена на Островот одекна вестта дека светската ѕвезда – Тејлор Свифт има намера да го купи најстариот фудбалски клуб во светот, Нотс Каунти. Навивачите ја дочекаа вестта во неверување, бидејќи клубот веќе извесно време има проблеми со резултатите, а моментално се натпреварува во Лига 2.

Дали „Х“ станува банка?
НЕТАНЈАХУ СЕ ОБРАТИ НА НАЦИЈАТА: Израел има две клучни цели – да го елиминира Хамас и да ги врати заложниците дома! (ВИДЕО)
Тејлор Свифт го купува најстариот фудбалски клуб во светот!?
Тројца тинејџери масакрирале бездомник, германската полиција пронајде нож и грозоморно видео
Палестински новинар се јави од Газа: Израелците продираат од север и исток, а ние овде се бориме за вода
Стејт департментот објави: Веднаш напуштете го Либан!
ЃАВОЛОТ ЈА ОДНЕСЕ ШЕГАТА: Погледнете како кинескиот ловец Ј-11 го пресретнува американскиот стратешки бомбардер Б-52!(ВИДЕО)
Возач на градски автобус физички нападнал патник
Двајца команданти на Хамас се елиминирани
ИРАНСКОТО РАЗУЗНАВАЊЕ ТРЕДИ: Пет илјади американски војници вклучени во израелската копнена операција во Појасот Газа

Сепак, многу брзо стигна демант од претставништвото на клубот и тоа многу креативен. Сопствениците на клубот Крис и Алекс Рец излегоа со официјално соопштение, а она што е интересно е што во текстот се наоѓаат наслови на песните на Тејлор Свифт како „Blank space“, „Bad blood“, „Style“ и други.

– Колку и да ни е жал што ги разочараме нашите и обожавателите на Тејлор Свифт, најостро ја демантираме приказната дека таа нè купува. Сигурно нема недоразбирања меѓу нас и Тејлор, но и таа самата знае дека нема да и’ го препуштиме клубот – изјавија Крис и Алекс Рец.

Интересно е што сопствениците на клубот наредиле на следниот натпревар во Лигата 2 против Рексам, целата плејлиста да биде базирана на хитовите на Тејлор Свифт и нејзиниот нов албум „1989“. Сакаат да и’ се заблагодарат за интересот.

Како што споменавме, Нотс Каунти е најстариот фудбалски клуб во светот откако е основан во далечната 1862 година. Тие се натпреваруваат во четвртиот степен на англискиот фудбал и според најновите гласини Тејлор Свифт би требало да потроши нешто повеќе од милијарда долари за да го купи клубот.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK