На социјалните мрежи се појави видео од страшна сообраќајна несреќа, а ваквите сцени треба да ги предупредат сите возачи да внимаваат што се случува во сообраќајот, околу нив и да отворат „четири очи“ при возење.

Мотоциклист доживеал страшна несреќа во која се здобил со повеќе од 20 скршеници, а сето тоа го снимил на камера. Ве молиме имајте предвид дека снимката од несреќата може да биде вознемирувачка за некои гледачи.

Затворен маркет во Струга, два други заработија парични казни за непочитување на одлуката за намалени цени
ДПМНЕ го тужи Филип Петровски затоа што го спречил Мицковски да формира Влада – ова се деталите!
Нов биланс на жртви во ураганот Отис: Акапулко живее сред хаос, потонати бродови, прекината комуникација (ФОТО/ВИДЕО)
ЧУДО КАКО ОСТАНАЛ ЖИВ: Сними страшна несреќа во која се здоби со 20 скршеници, па на возачите им кажа САМО ЕДНО!
Не можете да пиете горко кафе? Овој тип на засладувач е најздравиот што можете да го додадете
Вториот американски носач на авиони влегол во Средоземното Море и се движи кон Израел
ВИДЕО | Во 96. минута Јувентус стигна до победата против Верона и првото место на табелата
Дали „Х“ станува банка?
НЕТАНЈАХУ СЕ ОБРАТИ НА НАЦИЈАТА: Израел има две клучни цели – да го елиминира Хамас и да ги врати заложниците дома! (ВИДЕО)
Тејлор Свифт го купува најстариот фудбалски клуб во светот!?

Мотоциклистот решил да го објави видеото од несреќата, за која тврди дека се случила пред четири месеци, со цел да ја подигне свеста на возачот и на начин јавно да се покае за стореното, среќен што воопшто е жив.

На видеото се гледа како мотоциклистот се приближува од зад пикапот GMC Sierra пред практично да удри во него.

По судирот, мотоциклистот за малку ќе изгубил свест, но продолжил да вози.

Потоа можете да видите како приколката на камионот за малку ќе го прегази , па вистинско чудо е како возачот на овој две тркала навистина преживеал.

– Ова го нарекувам несреќа, но вината е само моја. „Имав преголема самодоверба и недоволна вештина“, рече тој за несреќата.

Овој возач верува во неговото успешно закрепнување и најавува дека ќе се врати на моторот, но дека неговиот стил на возење ќе биде значително различен во иднина.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK