Нов Зеланд и Јужна Африка се среќаваат во финале во рагби, а Новак Ѓоковиќ е виден на трибините во друштво на албанската пејачка Рита Ора!

Палестинци упаднаа во магацините за храна на ОН: Грабаат што можат, очај владее насекаде
БЕНЈАМИН НЕТАНЈАХУ – Сподели драматична објава во која ги обвини првите луѓе на тајните служби за нападот, потоа ја избриша: “Извинете, згрешив“
Жителите на Гренланд веќе не го поместуваат часовникот назад: Нема повеќе зимско сметање на времето
НОВАК И РИТА ОРА ЗАЕДНО НА НАТПРЕВАР: Реакцијата на најдобриот светски тенисер со АЛБАНСКАТА ПЕЈАЧКА Е ХИТ
Детали за смртта на Метју Пери: Сите се сомневаат во едно!
Објавено шокантно видео од киднапирањето на родителите на познатиот фудбалер! Вооружени напаѓачи како на филм упаднаа во автомобилот (ВИДЕО)
Драмата заврши, таткото на Дијаз е жив! Полицијата ги уби киднаперите, па го спаси заложникот?
Светот брзо се вооружува: Објавен списокот на земји кои најмногу инвестираат во арсеналот, првите пет потрошиле повеќе од 1.400 милијарди долари (фото)
Ердоган на милионскиот митинг за Палестина: Масакрот во Газа е целосно дело на Западот
Бизарен инцидент во центарот на Рим: Ротвајлер падна од прозорец од третиот кат врз трудница (фото/видео)

Новак секако е главна ѕвезда на ова финале кое се организираше во Франција, па сите камери се насочени кон него. А на социјалните мрежи се водеше полемика за госпоѓата која седеше до него за време на финалето.

Инаку, албанската пејачка неодамна го навлече гневот кога се шеташе по улиците на еден град во Англија и застана пред дигитален билборд, со желба да сними промотивен спот за нов спот.

Novak Djokovic just got caught out in the crowd with Rita Ora pic.twitter.com/m9hLZ7ohfu

— Parody Pablo (@ParodyPabs) October 28, 2023

Рекламите се менуваа наизменично, а додека таа чекаше да се појави нејзиниот лик, наеднаш во преден план дојде рекламата за најдобриот тенисер на сите времиња Новак Ѓоковиќ, која ја изнервира споменатата пејачка.

Рита незадоволно мавташе со раката, а подоцна видеото го објави на социјалните мрежи, а под видеото се слеваат негативни коментари.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK