Сопственик на хеликоптерот кој во петокот ненадејно слета на поле во Карловац е познатиот украински милионер Игор Мазепа!

Жителите на околните села во петокот на терен забележале хеликоптер со украински ознаки, по што веднаш ги алармирале безбедносните служби кои превентивно го опколиле хеликоптерот. Никому не му беше јасно што се случува бидејќи екипажот не беше тука.

ЗАПОЧНАА ПРЕГОВОРИТЕ ЗА УКРАИНСКИОТ МИРОВЕН ПЛАН – На состаноците во Малта присуствуваат 65 официјални претставници, но не и Русија
Откриено е кој е милионерот кој ја крена Хрватска на нозе: Слетал со хеликоптер без најава, па извадил пушка и тргнал на лов
Ердоган на милионскиот митинг за Палестина: Масакрот во Газа е целосно дело на Западот
Светот брзо се вооружува: Објавен списокот на земји кои најмногу инвестираат во арсеналот, првите пет потрошиле повеќе од 1.400 милијарди долари (фото)
СЗО СО ИТНО СООПШТЕНИЕ – “Предупредувањето на Израел е длабоко вознемирувачко“
НАУНОВСКИ: Уште не дојдени на власт мицињата прават институционален прогон на секој што мисли различно од нив!
МИНИСТЕРКАТА ЗА ОДБРАНА ЗА ИЗЛЕЗ НА ЧЕШКА ОД ООН ПОРАДИ „НАВИВАЊЕ ЗА ТЕРОРИСТИ“: Поранешниот претседател Земан потсети дека држава на Палестинците е Јордан
Израел ја проширува копнената операција, се зголемува бројот на жртвите
КРУШАЧ НА БУНКЕРИ! Нема спас од оваа бомба за Хамас во тунелите, првата боева глава прави дупка, а потоа главната што УНИШТУВА СЕ (ВИДЕО)
Во едно од неговите последни интервјуа, Пери откри по што би сакал луѓето да го паметат

Почесниот конзул на Украина во Хрватска, Ивица Пириќ, пријател на украинскиот милионер, за хрватските медиуми вели дека по инцидентот разговарал со Мазеп.

Украинецот наводно му рекол дека имало грешка во протоколот и дека му е жал поради тоа. Мазапа додаде дека ќе направи сè за во иднина да не се повторуваат такви работи и сите летови да се вршат според сите правила.

Украинскиот милионер е голем обожавател на Хрватска, често престојува таму, а сега всушност со хеликоптер дошол да лови диви свињи. Сепак, летот ќе го чини доста бидејќи ќе мора да плати голема казна за неправилноста, но тоа не би требало да биде преголем проблем за богат инвестициски банкар.

Мазепа е и голем љубител на адреналинските активности, што може да се заклучи од фотографиите кои ги објавува на својот Инстаграм профил. Може да се види како пилотира хеликоптер, лови, скија, вози мотор, јава коњ…

Toј исто така сака да го носи својот син на авантури. Игор Мазепа ја основа компанијата во 2004 година, која до денес ја задржа својата позиција како една од трите најдобри инвестициски банки во Украина.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK