Почина Метју Пери – една од ѕвездите на „Пријатели“ … дознава TMZ.

Извори за спроведување на законот ни кажуваат дека актерот бил пронајден во саботата во дом во областа Л.А. … каде што ни е кажано дека се удавил. Нашите извори велат дека први реагирале по повик за срцев удар. Не е јасно каде точно се случило ова.

РЕЦЕПТ ЗА КАТАСТРОФА – Како во дневната соба: Камерата го фати како јаде од чинија во скут и го проверува мобилниот – зад волан!
НАТО бара воената индустрија да не ги зголемува цените: „Ја обезбедивме побарувачката“
Започнува зимското сметање на времето – стрелките се поместуваат еден час поназад
Полицијата во Идризово откри цел арсенал на разни оружја, дрога…
Ова е најуспешниот инфлуенсер во светот со заработка од 85 милиони долари
КОНЗУМИРАЊЕ НА ОВОЈ ВИД НА ХРАНА ЗА ВРЕМЕ НА ПУБЕРТЕТОТ ГО ЗГОЛЕМУВА РИЗИКОТ ОД РАК НА ДОЈКА
Ѕвездата на „ПРИЈАТЕЛИ“ МЕТЈУ ПЕРИ МРТОВ НА 54… По очигледно давење
Затворен маркет во Струга, два други заработија парични казни за непочитување на одлуката за намалени цени
ДПМНЕ го тужи Филип Петровски затоа што го спречил Мицковски да формира Влада – ова се деталите!
Нов биланс на жртви во ураганот Отис: Акапулко живее сред хаос, потонати бродови, прекината комуникација (ФОТО/ВИДЕО)

Нашите извори велат дека тој бил пронајден во џакузи во домот… и ни е кажано дека на местото на настанот не била пронајдена дрога. Исто така, ни е кажано дека не е вклучена лоша игра.

Пери е најпознат по улогата на Чендлер Бинг во хит ситком од 90-тите, кој се емитуваше 10 сезони … и со него во сите 234 епизоди. Неговиот лик беше омилен на фановите, исто како и неговата изведба — манири и линии на кои беа пресоздавани и измамени од обожавателите ширум светот. Ми доаѓа на ум, особено… „Може ли (празно) да биде повеќе…“

Додека „Пријатели“ беше неговото најголемо искачување кон славата… М.П. глумеше/гостуваше во безброј други ТВ серии низ годините — како што се „Момците ќе бидат момчиња“, „Болки што растат“, „Сребрени лажици“, „Чарлс во Charge, „Сиднеј“, „Беверли Хилс, 90210“, „Ослободен од дома“, „Али Мекбил“, „Западно крило“, „Скрбс“, „Студио 60 на Сансет Стрип“, „Продолжи“ Чудниот пар“ и повеќе.

Тој, исто така, глумеше во неколку незаборавни филмови (најчесто комедии) … како што се „Бумалите брзаат внатре“, „Целите девет јарди“, „Три до танго“, „Детето“, „Повторно 17“, „Влегување внатре , и многу други. Неодамна е надвор од сцената… не глумел уште од ТВ мини серија во 2017 година.

Додека неговата личност на екранот беше љубезна и расположена, Метју силно страдаше зад сцената, особено, од неговата зависност од дрога и алкохол … апчиња против болки, конкретно. Тој беше приврзан на Викодин со години, дури и додека беше во „Пријатели“ — и беше во и надвор од рехабилитација.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK