Финалето на Светскиот куп во рагби го привлече вниманието на луѓето ширум светот.

Меѓу присутните на финалето во Париз беше и најдобриот тенисер на сите времиња Новак Ѓоковиќ, а овој пат вниманието го привлече најмногу поради друштвото во кое се најде.

Имено, Новак седел покрај албанската пејачка Рита Ора , а многумина со одобрување ја дочекаа оваа вест, но албанските и косовските медиуми не се огласија.

ПРИЈОВИЌ ГО ПРЕКИНА КОНЦЕРТОТ ВО САРАЕВО, ВЕДНАШ ГО ПОВИКАЛА ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО ПОРАДИ ДВЕ ОБОЖАВАТЕЛКИ
ЕРДОГАН ТАГУВА ПО ОТОМАНСКА ТУРЦИЈА, СЕ ПОТСЕТИ ДЕКА СКОПЈЕ БИЛО ДЕЛ ОД ИСТАТА!
Албанските медиуми остро ја осудија Рита Ора по фотографијата со Ѓоковиќ: „Симбол за продажба“
Првото огласување на семејството на Метју Пери: „Срцето ни е скршено“
Фон дер Лајен: Не мора да чекате датум можете и да побрзате да одите напред
Амнестии на Иванов: Адвокатот Наумовски ја повлече иницијативата
ХАМАС ВОЗВРАТИ: Конвој со оклопни возила на ИД падна во заседа источно од Газа! РАКЕТА ПОГОДИ КАМИОН ПОЛН СО ВОЈНИЦИ
Најмалку 60 лица приведени по инцидентот на аеродромот во Махачкала
Русија и се закани на Европа: Ќе возвратиме, а вие скапо ќе платите

За средбата на пејачката и најдобриот тенисер извести само албанскиот Sport Expres, а во таа прилика немаа пофалби за пејачката.

„Рита Ора неодамна доби многу критики, затоа што на сцената се појави со знамето на Србија на рамо. Самата пејачка се извини поради тоа што не знаела на која земја и припаѓа знамето што фан на бината и го фрлил. Во меѓувреме, пред извесно време, на концертот на албанската пејачка беа прикажани слики од некои познати личности, а нејзиното мислење за нив го имитира и Рита Ора. Кога се појави Новак Ѓоковиќ, нејзината реакција беше јасна. Меѓутоа, денес камерите ја фатија како седи до на српската тенисерка.Двајцата го гледаа финалето во рагби еден до друг, а лицето на Рита Ора беше насмеано.Момент кој не и се допадна на албанската јавност особено знаејќи го патриотизмот со кој Ора секогаш се обидуваше да се претстави. Можеби двоглавиот орел на концертот е само симбол за продажба“, стои во нивниот текст.

Да потсетиме, Рита Ора започна вистинска лавина од коментари кога пееше на концерт обвиена со српско знаме , за што многумина сè уште ја обвинуваат.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK