Финалето во Светското првенство во рагби се одржа вчеравечер меѓу Нов Зеланд и Јужна Африка, а на трибините беше и Новак Ѓоковиќ, кој е во Париз пред почетокот на Мастерсот во Париз.
Ноле беше во неочекуваното друштво на познатата пејачка Рита Ора.

Тие двајца не беа единствените познати личности на трибините, бидејќи таму беше и Софи Тарнер, познатата актерка од серијата „Игра на тронови“, како и тенискиот ас Роџер Федерер.

Novak Djokovic just got caught out in the crowd with Rita Ora pic.twitter.com/m9hLZ7ohfu

— Parody Pablo (@ParodyPabs) October 28, 2023

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK