Рада Манојловиќ проговори за својот љубовен живот и откри дека е сингл, но дека посакува да се појави некој кој секогаш ќе биде покрај неа.

Рада Манојловиќ: Ментално сум болна, ми треба некој до мене 24 часа
ОЦЕНКА НА БРИТАНСКАТА РАЗУЗНАВАЧКА СЛУЖБА МИ5: Веројатен е терористички напад во Британија!
ЈА СТАВИ ЅВЕЗДАТА НА ДАВИД ПОРАДИ ХАМАС: Израелскиот амбасадор во ОН објасни колку долго ќе го носи симболот на страдањето на Евреите за време на холокаустот
Германија сака да инвестира во гас и критични минерали во Нигерија
„ВОЈНАТА ПОЧНА ДА СЕ ПРЕЛЕВА И ВО СИРИЈА“: Специјалниот пратеник на ОН вели дека „гориво се додава на огнот што веќе гореше“
БИТКА ВО ТУНЕЛИТЕ! Израелците упаднаа во „коморите“ на Хамас – погледнете го видеото од БОРБАТА (ВИДЕО)
Трките во Формула 1 застанаа кога се појавија без брусхалтер; Шумахер „одлепи“ по манекенката од Босна
Судот одлучи: 14 осомничени за “Синџир” одат во притвор, за 12 се определени мерки на претпазливост!
Притисок за признавање на Косово: Фон дер Лајен денеска на средба со Вучиќ и Брнабиќ

Пејачката Рада Манојловиќ за време на гостувањето на телевизија на српски Курир го отвори срцето и откри се за раскинувањето со Милан Станковиќ, но проговори и за љубовниот живот и дали е подготвена за брак.

Неколку години беше вљубена во колегата Харис Берковиќ, но раскинаа, а како што вели сега – таа е сингл, но има силна желба да запознае некој кој ќе биде покрај неа од утро до вечер.

-Да бев паметна, требаше да се одлучам за спортист. Но бидејќи сум ментално болна, ми треба некој 24/7. Спортисти, карантини, не можам да го правам тоа. Многу сакам таа врска да е брак за цел живот, призна Рада Манојловиќ, а потоа се осврна на бракот.

-Во моментов не ни помислувам на тоа, иако помина долго време. Како што одминува времето, 38 години не се воопшто малку за една жена. Често сум во форма – да се породев на 20, не би можела и не би морала да се исклучам една година за да бидам со моето дете. Сега поради некои мои одлуки морам да работам многу повеќе отколку да се одморам, но, добро, можеби тоа ќе се случи некогаш, ако ми е судено, не знам…, искрена е таа беше пејачка.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK