Месец: м.г

За монета од две евра сопственик бара 99.000 евра

Според сопственикот, да, бидејќи вели дека е „монументална варијанта“. Наместо вообичаената легура на никел-бакар-месинг, монетата е направена од еден метал, што ја прави „чиста“Трговец од Долна Саксонија објави оглас кој…

Еве што треба да јадете за време на божиќниот пост: Едно јадење посебно се издвојува, бидејќи ќе ве држи сити со часови!

Нутриционистка советува што е најдобро да јадеме за време на божиќниот пост Божиќниот пост традиционално почнува на 28. ноември, а завршува на Бадник, на 6 јануари, кога исто така трпезата…

Патнички авион го прелета Атлантикот со гориво произведено од отпад

Првпат патнички авион со гориво добиено на одржлив начин го прелета Атлантикот. Британското министерство за сообраќај цени дека „почна иднината на летањето“.Авиосообраќајот важи како голем загадувач на животната средина. Одржливоста…

Видео кое ги вознемири фановите: Жељко Бебек падна на сцена, музичарот бараше помош

Жељко Бебек доживеа несреќа на настап во Виена, а вознемирувачкото видео се појави на социјалните мрежи. ЕДНА КУТИЈА ЦИГАРИ ЌЕ ЧИНИ ЦЕЛО “БОГАТСТВО“ – Оваа европска земја забранува пушење на…

Отишол по торта, уплати на лотарија и освои 33 милиони евра: Ден подоцна со еден потег шокираше многумина

Канаѓанец го добил џекпотот „Лото Макс“ од 36,5 милиони американски долари (околу 33 милиони евра), а добитниот тикет сосема случајно го купил во локален супермаркет. Пјер Ришер од Монтреал дошол…

Американец цели 45 години собирал монети, сега реши да ги потроши

73-годишниот Ота Андерс од Луизијана собрал илјадници монети. Започнал со едно пластично шише слично на она кое влегува во дозер за вода и наполнил вкупно 15 такви шишиња.Откако собирал монети…

Совети за гумите за зимските утра

Возачите зиме честопати се соочуваат со пречки во покренувањето на возилото наутро, поради „заглавени гуми“ коишто „шлајфуваат“. А, многупати, дури ни зимските гуми не го решаваат проблемот. Следат неколку совети…

Generated by Feedzy
mk_MK