Кортни Кардашијан се породи во 5-та деценија и роди момче, кое е нејзиното четврто дете.

Познатата старлета Кортни Кардашијан стана мајка по четврти пат и на 44 години роди момче.

Тоа беше долг пат за славната двојка бидејќи поминаа две години обидувајќи се да зачнат бебе. Кортни неколку пати пробала VTO и не забременила додека конечно не ги прекинала сите третмани кон крајот на минатата година, пишува Daily Mail.

МЕДВЕДЕВ: Светот гледа во Израел, ситуацијата ОПАСНО ЕСКАЛИРА во срцето на Европа – Може да предизвикаат ТРЕТА СВЕТСКА ВОЈНА
Нема жена посреќна од неа во моментов ПИЕЛА СПЕРМА ЗА ДА ЗАБРЕМЕНИ, ПА РОДИ ДЕТЕ ВО 5-ТА ДЕЦЕНИЈА
Родителите денес забораваат да ги научат децата на една важна работа, вели експертот
Хаос во американската база во Турција: Пропалестинската толпа се обидела да влезе, бил испукан солзавец
Најскапата населба доби нов жител: Ова е вила од 79 милиони долари
Најстарата пирамида на светот пронајдена во Индонезија
Демостат: Србите од северот на Косово се подготвени на вооружен отпор кон властите во Приштина
Дали сме сведоци на крајот на легендарниот производ на Apple? Продажбата тоне, експертите тврдат дека имаат нерешлив проблем!
Скандал во болница: Краделе од мртов човек, земале 160 евра!

Ова е четврто дете на Кортни бидејќи веќе има три деца – Мејсон (13), Пенелопе (11) и Рејн (8) со поранешното момче Скот Дисик (40). И тоа е трето дете за Тревис, кој има две деца – Лендон (20) и Алабама (17) – со поранешната сопруга Шана Моаклер (48). Рок ѕвездата, исто така, тврди дека ќерката на Шана со поранешниот боксер Оскар Де Ла Хоја – 24-годишната поранешна манекенка Атиана Де Ла Хоја – е негова.

Нема жена посреќна од неа во моментов ПИЕЛА СПЕРМА ЗА ДА ЗАБРЕМЕНИ, ПА РОДИ ДЕТЕ ВО 5-ТА ДЕЦЕНИЈА

Очајна борба за потомство

Токму кога објави дека се откажува од борбата за потомство, се случи она за што се бореше долго време.

Во новата епизода од реалното шоу Keeping up with the Kardashians, Кортни изјави дека експерт за оваа алтернативна медицина и рекол дека „може да помогне ако пијам сперма на Тревис четири пати неделно“.

Таа идеја очигледно му се допаднала на нејзиниот сопруг кој рекол „Ми се допаѓа овој доктор“.

Но, ако ги прашате докторите по официјална медицина, тоа што Кортни и го препорача ајурведскиот лекар не е од помош.

„За 30 години работа на полето на плодноста и гинекологијата, во ниту едно официјално истражување не прочитав дека пиењето сперма може да ги зголеми шансите за бременост “, вели д-р Џејмс Хопкинсон, директор на Групата за плодност TFP.

Тој објаснува дека бидејќи репродуктивниот систем е одделен од дигестивниот систем, без разлика дали жената голта или плука сперма нема никакво влијание врз зачнувањето.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK