Турист уживал со сопругата Ерика (40) на плажа кога решил да го овековечи моментот во друштво на пауни и други заносни суштества. Тогаш се појавил елен и предизвика вистинска драма.

На почетокот го гледаме Џан Карло како го зема телефонот и ја поставува рамката за да го направи селфито што попривлечно, додека зад него стои елен.

Не беше прецизирано точното место на нападот; сепак, островот Мони е познат по тоа што е СИГУРНО МЕСТО на изненадувачки послушни елени, критски кози и други диви животни, кои се единствените постојани жители на локалното население.
Туристите често се собираат на идиличните острови од целиот свет за да ги видат, па дури и да ги хранат ѕверовите.
Генерално, застапниците на животните ги советуваат луѓето да држат растојание кога гледаат диви животни.

ЊУЈОРК ПОСТ: Замалку фатално селфи со елен

На животното очигледно не му се допаднало што некој го фотографира без дозвола, па се нафрлил кон човекот и го удрил со роговите во стомак, пренесува New York Post.

Фатен скопјанец со девет лица од Сирија во неговото возило 
Израелската војска соопшти дека ќе отвори коридор во Газа за да им овозможи на Палестинците да избегаат на југ
ЊУЈОРК ПОСТ: Замалку фатално селфи со елен
Владата се пофали: Над 4.800 нови работни места во ТИРЗ за три години,во октомври рекордно 17.769 вработени
Благодариме, но нема потреба! | Папата Франциск бил одбиен во обидот да посредува за мир во Украина
Изненадување за Блинкен, Хакан не му возврати со прегратка
АКО ПАДНЕ БЛИСКИОТ ИСТОК, СЛЕДНА Е ЕВРОПА! – ДРАМАТИЧНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ОД БЕНЈАМИН НЕТАНЈАХУ
Цигарите поскапеа за 10 денари, два месеци пред најавеното поскапување
Кожата на ајкулата може да се користи за заздравување на раните и регенерација на ткивата

„Бев во голем шок и болка откако се случи“, се сеќава мажот, кој тврди дека при нападот се здобил со неколку скршеници на ребрата.

Сепак, тој е благодарен што повредите не му биле полоши.

„Се опоравив со многу лекови и мраз“, рече тој.

И навистина, кога ќе го погледнете видеото, сфаќате дека имал многу среќа, бидејќи еленот лесно можел да го убие.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK