Не верувал дека ке доживее толкав успех…
Иако денес е еден од најбогатите луѓе во регионот, сепак Саша Поповиќ неодамна откри дека никогаш не се гледал себеси како директор.

Тој прво бил музичар, потоа раководител на оркестар, а потоа и пејач.

„Никогаш не ни замислував, мислев дека ќе свирам цел живот и дека оркестарот „Слатки грев“ ќе свири доживотно, но кога почнаа настаните во Југославија, војната и така натаму, се разделивме. Интересното е што во деведесеттите, кога имавме турнеја во Бугарија, отидов кај покојната Баба Ванѓа, која ми рече дека на 47 години ќе бидам директор на голема куќа. Од сите пејачи, во тоа време не можев да прифатам и да разберам дека тоа може да се случи затоа што во деведесеттите имавме сто и нешто илјади луѓе на стадионот во Бугарија на огромна турнеја, а не ни размислувавме што ќе правиме денес. Три години не сум на чело на „Гранд“ продукција, го водам „Ѕвездите на Гранд“ и јас сум креативен директор“, изјави Саша за Нова Шоу

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK