Синот на пејачката Злата Петровиќ, Јован Пејиќ направи скандал на полнолетството на ќерката на пејачот Џани, пренесуваат српските медиуми.

Пред ресторанот каде што се одржа прославата се случила и непристојна сцена кога младиот Јован започнал да се дере на својата мајка Злата која сакаше да ги испочитува присутните фотографи и да позираат пред ресторанот.

На нејзиниот син му пречеше што врне дожд, поради што сакаше да побегне од папараците, па влетал во ресторанот, па пејачката го замоли да се врати и да е слика што тој тоа едвај го прифати.

Тие сцени ги забележа камерата на српскиот портал „Телеграф“, а коментарите под нивното видео на Инстаграм ниту малку не се позитивни.

„Уф какова шлаканица би му мавнала, главата да му се сврти како топче за билјард“, гласеше еден коментар, а по ова нејзиниот син Јован и одговори:

„Ајде да одиграме партија билјард, зошто не ја пуштија снимката каде велам дека не сакам да се сликам бидејќи не сум јавна личност“, примитивци едни, порача синот на пејачката.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK