Пејачката со албанско потекло, Дуа Липа, неретко сака да привлекува внимание кон себе, не само со контроверзните изјави поврзани со Косово и Метохија, туку и со своите модни изданија

Радо се појавува полугола или без долна облека на важни настани. Нејзиното мото е колку е полошо, толку повеќе ќе се зборува за неа.

Овојпат во Лондон била облечена нешто поприкладно, но надвор од секоја модна рамка. Многумина ги потсетила на каубојка, додека немала ни „ж“ од женственост.

Инаку, папараците ја фотографирале додека одела кон студиото да снима нова песна. Таа излегла од автомобилот во бела бунда од вештачко крзно, па следеле коментари дека потсетува на „овчарка“. Долу носела широки фармерки кои ги вовлекла во чизмите со високи потпетици. Со оглед на тоа што неодамна ја променила бојата на косата во бордо, се потрудила да ја усогласи иста боја на чанта и чизми.

Да потсетиме, Дуа Липа честопати ја пропагира независноста на Косово, ги навредувала Србите и станала една од најомразените познати дами во Србија.

Исто така, побарала од компанијата „Епл“ да воведат мапи на Косово и Палестина, па во извесна емисија зборувала за „албанската храна“, меѓу која го навела и ајварот, а потоа на своите фанови им препорачала филм за Сребреница, нагласувајќи дека ја расплакала приказната за геноцидот.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK