Организаторите со задоволство истакнуваат дека поголем дел од влезниците се веќе распродадени, а Теа со нетрпение чека да запее пред публиката која посебно ја обожува, па може и по некоја македонска песна.

Теа Таировиќ нагрната со македонско знаме со сонцето од Кутлеш – вака ја пееше „Лихнида кајче веслаше“

ОВА ГО ИМА САМО НА БАЛКАНОТ – Пијан поштар делел туѓи пензии на гости во кафана
Се јави и таткото на починатото новороденче: Жена ми немаше бактерија, сите испитувања беа добри!
ПАК НОВИ ЦЕНИ! Поскапе хамбургерот во Седмица!
Теа Таировиќ нагрната со македонско знаме со сонцето од Кутлеш – вака ја пееше „Лихнида кајче веслаше“
ДОБРА ВЕСТ: ПОЕВТИНУВААТ БЕНЗИНИТЕ

Нејзината љубов кон Македонија уште еднаш ја потврди со своите настапи на турнеата во Австралија каде од срце ја испеа „Лихнида кајче веслаше“, а за концертот во Скопје подготвува уште повпечатлив репертоар проследен со уникатен сценски настап кој ќе ве остави без здив, карактеристичен за српската дива.

Извор: вистина.мк

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK