– Отпрвин, по разводот, дојде да ме види, а подоцна не беше многу заинтересирана за мене. Сега не ми требаат нови луѓе во мојот живот. Ја добив љубовта на мајка ми од баба ми и дедо ми – рекла таа еднаш.

Милица Павловиќ во неколку наврати зборуваше за своето детство и растењето со баба и дедо, со кои останала затоа што нејзините родители рано се развеле. Таа остана во добри односи со својот татко, но кога е во прашање мајката на Мирјана Ѓорѓевиќ, кружат различни приказни.

Мирјана го оставила своето тримесечно бебе кај свекорот и свекрвата во селото Горњи Буниброд кај Лесковац. Оттогаш, таа наводно само б=нејилку пати ја видела својата ќерка. Односот со мајката е тема која ја заинтригира јавноста откако Милица се појави на сцената.

– Отпрвин, по разводот, дојде да ме види, а подоцна не беше многу заинтересирана за мене. Сега не ми требаат нови луѓе во мојот живот. Ја добив љубовта на мајка ми од баба ми и дедо ми – рекла таа еднаш.

Како што истакна тогаш, тие не се виделе повеќе од десет години. Но, можеби се работи за спој на животни околности, бидејќи по разводот од нејзиниот татко Драгослав, Мирјана замина на работа во Швајцарија. Има многу верзии на приказната. Во секој случај, кога популарната пејачка неодамна го посети Огњен Амиџиќ, откри дека не е во контакт со нејзината мајка.

Неодамна на интернет се појави слика од Мирјана Ѓорѓевиќ. Веднаш, се разбира, се крена полемика дали фолк ѕвездата личи на неа. Сега ја најдовме единствената заедничка фотографија на Милица Павловиќ со нејзината мајка, па проценете сами.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK