Џеф Безос и неговата поубава половина Лорен Санчез ги красеа насловните страници на познатиот магазин, но секако не очекуваа ваква реакција.

Третиот најбогат човек на светот Џеф Безос и неговата поубава половина – новинарката Лорен Санчез ја красеа насловната страница на декемвриското издание на магазинот „Вог“.

Ковачевски: Македонија ја води премиер Македонец
Ударна вест од ИзраЕл: Нападнат е Тел Авив – има повеќе загинати
Ги снема „огнените”: Повторно полна сала на настанот на ДУИ во Чаир, присуствуваа Ахмети, Груби, Османи…
Османи го попари Мицкоски: Би ми било незгодно тој да ме фаворизира…
Дали Израел е подготвен за ваков договор? Хамас понуди да ослободи 70 заложници во замена за само една работа

Целата кампања беше направена во стилот на вестерн филмовите, а целта на декемвриското издание е да ја претстави животната приказна на Безос, која имаше големо влијание врз создавањето на компанијата „Амазон “.

Во животот имал голема поддршка од неговата убава новинарка која, како што изјави за „Вог“, е совршен партнер за него.

„Лорен има неверојатен ентузијазам и разбирање за другите луѓе. Таа гледа нешто што другите луѓе не го гледаат…“, вели Безос за својата сакана.

Сепак…

Коментарите на многу следбеници на познатиот магазин на Инстаграм покажаа сосема поинаква реалност. И додека уредниците на „Вог“ пишуваат пофалби за третиот најбогат човек на светот, корисниците на Инстаграм се безмилосни во коментарите под објавата.

„Посакувам оваа фотографија да биде отстранета“, „Никогаш не сум бил повеќе засрамен од слика“, „Смешна фотографија, Ноќта на вештерките заврши“, „Ова е најморничавата објава, го прекинувам „Вог“.

„Би сакал IG да има филтер што ќе ми овозможи да ја блокирам секоја милијардерска ПР содржина“, велат тие.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK