Младата Кинеска по име Џенг Ксијангксианг има повеќе од 530 милиони следбеници на популарната платформа Douyin, а неодамна се најде во центарот на вниманието на медиумите.

Таа за седум дена продала повеќе од 10 милиони производи благодарение на нејзината необична тактика пред камерите. Вкупната добивка се верува дека е 12,6 милиони евра!

Рецепт за подмладување на коските и отстранување на болката
Оваа девојка продаде 10 милиони производи за една недела: Нејзината тактика пред камерите е неверојатна (видео)
Рускиот генерал кој го критикуваше Путин беше пронајден мртов
БРЗАТА ПРУГА ДО НИШ ЌЕ ЈА ЧЕКАМЕ НА СЛЕП КОЛОСЕК: ВОЗЕН РЕД ИМА – ВОЗОВИ ПОРЕТКО
Секој ден сте без енергија? 4 намирници недостасуваат во вашата исхрана

Која е нејзината тајна? Џенг го претставува секој производ во рок од две до три секунди, како на подвижна лента, пренесува Yahoo News .

Со други зборови, потенцијалните клиенти добиваат малку информации за производот.

Претежно се работи за евтини предмети, чевли, облека, закачалки и други предмети за домаќинството, чии цени се движат од три до 11 долари.

Не е познато кога девојката ја направила неверојатната продажба, но платформата Douyin оттогаш ги промени своите правила, конкретно забранувајќи ја онлајн продажбата со малку или никакви информации за производот.

Се нагласува дека прекршувањето на правилата, кои стапија на сила на 27 октомври, може да резултира со парична казна и блокирање на сметката.

На други платформи се појавија видеа од Џенг како ги презентира производите и не се сите воодушевени.

Така, еден корисник на Јутјуб коментирал дека не ја гледа јасно облеката, бидејќи „само дел е изваден“ од кутијата.

„Дали некој навистина го купува ова?“, праша тој.

By

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Generated by Feedzy
mk_MK