Автор: filip

Наум Петрески: Невероватно е како се котат такви битанги, ќе го најдат во некој ендек со гаранција

По настапот на ДНК во Тетово за кој споделија фотографии, Наум Петрески им искоментира со прашањето дали биле преку Цезар. Наум Петрески: Невероватно е како се котат такви битанги, ќе…

Ивона Јо: „Во Куманово за настап не ме плаќаат ниту 100 евра затоа што сум била нивна“

Млади и талентирани, бунтовни и познати и надвор од нашите граници, така со неколку зборови ќе ги опишеме гостите во минатонеделната емисија на „Нешто конкретно“. Ивона Јо: „Во Куманово за…

Турската ѕвезда Озџан Дениз (49) ја запроси својата девојка дизајнерка од Иран (26)

Турската ѕвезда „Озџан Дениз“ секогаш се труди да ги сподели своите емотивни вести и фотографии со следбениците на социјалните мрежи, за разлика од многу ѕвезди кои се прилично приватни. Извори…

Сестрата на Нејмар во мини бикини: Дури 6 милиони луѓе ја следат на Инстаграм! (ФОТО)

Сестрата на Нејмар, Рафаела Сантос, беше ,,фатена” од папараците како безгрижно се капе, а нејзините облини тешко остануваа незабележани. Сестрата на популарниот фудбалер Нејмар, 26-годишната Рафаела Сантос е снимена како…

ЈЕЛЕНА ЃОКОВИЌ НЕ КОРИСТИ ПАРФЕМ: Многу луѓе се изненадија поради ова, а еве што користи сопругата на Ноле за да МИРИСИ СОВРШЕНО

Јелена Ѓоковиќ не крие од светот дека се залага за зачувување на природата, а дека не користи ниту козметика што не е од растителна основа. Таа на социјалните мрежи редовно…

Почина познатата актерка од серијата „Касандра“ 

Венецуелската актерка Нури Флорес почина на 80-годишна возраст. Во Македонија се прослави со улогата на злобната Херминија во популарната серија „Касандра“. Според извештаите, таа ја загубила битката со опасна болест,…

Првпат по 35 години се продадоа повеќе грамофонски плочи од ЦД-а

Технологијата ретко оди наназад, сепак, трендот на враќање на грамофонските плочи достигна нов врв и ја надмина продажбата на ЦД-а. Според извештајот на здружението RIAA, за прв пат од 1987…

Татко составил список со прашања за дечкото на својата ќерка за да утврди дали е добар „материјал“ за зет

Запознавањето со родителите понекогаш може да биде непријатно, особено ако сте дечко и го запознавате таткото на вашата девојка. Алеиша Стабли од Велика Британија објавила фотографија на Твитер од интересниот…

Generated by Feedzy
mk_MK