Автор: Leonardo

Сите се прашуваат дали овие фотографии се случајно објавени: Младата српска пејачка Теодора Џехверовиќ ги “запали“ социјалните мрежи (фото)

Откако младата српска пејачка Теодора Џехверовиќ раскина со кошаркарот Нино Челебиќ, нејзините обожаватели, но и оние кои не се, ги заинтригира дали пејачката си најде ново момче. Сите се прашуваат…

Се развива инјекција против мамурлак

Американските научници истражуваат дали „инјекцијата за трезвеност“ би можела да им помогне на алкохоличарите да се опорават од негативните последици од мамурлакот. Истражувачите од Универзитетот „Саутвестерн“ во Тексас на лабораториските…

КОГА МИСЛЕШЕ ДЕКА КАМЕРИТЕ СЕ ИСКЛУЧЕНИ СÈ СЕ СНИМАШЕ – Цеца гола на масажа, пејачката вака ужива во спа центар

Балканската ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ пред извесно време одржа спектакуларен концерт на Копаоник, а додека уживаше таму таа беше уловена како ужива во еден спа центар. Имено во нејзината документарно…

Објавено менито за „Оскарите“, како и „утешните“ награди од по 126.000 долари

Oд доделувањето на „Оскарите“, се чини, и номинираните кои нема да добијат статуетка – ќе си одат дома со полни раце, бидејќи за сите е подготвен луксузен пакет „утешни награди“.…

Мирослав Илиќ: „Животно сум поврзан со Македонија, дојдете на 18-ти март на концерт, ви ветувам дека нема да се покаете“

Веќе добро знаете дека Мирослав Илиќ оваа година прославува 50 години од својата кариера и тоа со големи концерти ширум регионот. После преполната Белградска арена, како и салата „Спенс“ во…

Хороскопски знаци кои не ја сакаат новогодишната еуфорија- имаат и причина за тоа

Повеќето луѓе уживаат во новогодишната еуфорија и божикните празници, а некои луѓе по секоја цена би сакале да ги избегнат. Ако погледнеме што ни кажуваат астролозите и хороскопските знаци се…

ОВИЕ ЗНАЦИ ЌЕ ГИ СМЕНАТ ПАРТНЕРИТЕ ВО 2023! Март и мај се два клучни месеци во следната година

Водолија Водолиите со влегувањето на Венера можат да очекуваат големи промени веќе во февруари, а треба да се грижат за својата психолошка чувствителност и рамнотежа како и за нозете –…

5 знаци од зодијакот кои ги очекува среќа во првата половина на 2023 година

2023 година започнува со ретроградни Марс и Меркур, поради што може да бидат поместени многу планови, нарушена рамнотежа. Сепак, ќе има убави и среќни моменти. Во првата половина од годината,…

Generated by Feedzy
mk_MK