Категорија: Занимливости

Првпат по 35 години се продадоа повеќе грамофонски плочи од ЦД-а

Технологијата ретко оди наназад, сепак, трендот на враќање на грамофонските плочи достигна нов врв и ја надмина продажбата на ЦД-а. Според извештајот на здружението RIAA, за прв пат од 1987…

Се развива инјекција против мамурлак

Американските научници истражуваат дали „инјекцијата за трезвеност“ би можела да им помогне на алкохоличарите да се опорават од негативните последици од мамурлакот. Истражувачите од Универзитетот „Саутвестерн“ во Тексас на лабораториските…

ВНИМАВАЈТЕ КОГО ПРВ ПУШТАТЕ ВО КУЌАТА НА БОЖИЌ! Еве што треба да каже ТОЈ, а овој ОБИЧАЈ не го знаат многумина

Важна традиција за Божиќ е дека секоја куќа има ЗАШТИТНИК. А знаете ли кои се неговите должности? ЗАШТИТНИКОТ е првиот човек што ќе влезе во вашиот дом на Божиќ. Во…

По стариот рецепт на нашите баби: Избелете ги кујнските крпи без машина за перење

Во само неколку чекори, крпите ќе добри како нови.Дури и по неколку употреби, кујнските крпи ја губат својата белина и колку и да се трудите, некои дамки едноставно тешко се…

Вие сте гениј ако го пронајдете компирот меѓу хрчаците за 7 секунди

Ако можете да ја решите криенката за седум секунди, имате одлично око за детали. Криенката што ви ја подготвивме денес е малку понапорна поради ограниченото време што го имате. Имено,…

Generated by Feedzy
mk_MK