Категорија: Uncategorized

Седењето на под може да ви го продолжи животот: Експерт за долговечност ја открива тајната зад овој трик

Растејќи, обично ја пишувавме нашата домашна задача на подот. Играме на подот, легнуваме додека разговараме со пријателите, а понекогаш јадеме оброци на подот. Но, како што старееме, многумина од нас…

Жена наместо витамини голтала AirPods: Нејзиното објаснување е неверојатно

Американката Тана Баркер (52) еднаш испила AirPod слушалки додека разговарала на телефон со пријателка. Имено, во текот на телефонскиот разговор Тана сфатила дека мора да ги пие витамините, додека во…

ДЕТАЛИ ОД СВАДБАТА НА АНАСТАСИЈА КОИ ЧИНАТ БРДО ПАРИ – шампањот и сирењето пристигнуваат од Тоскана, а од цеца МЕГА ПОДАРОК!

Анастасија и Немања пред Бог се венчаа пред еден месец во Србија во манастирот Рајиновац, а во блиска иднина следуваат уште две прослави. Имено парот свадба ќе направи прво во…

Може да го најдете и за 1.000 денари: Ова здолниште го носи Јелена Ѓоковиќ кога сака да восхити со својот изгле

Како да изгледате елегантно и дамски без многу труд, одговорот на тоа прашање го знае Јелена Ѓоковиќ која непогрешливо ја бира модната класика. Јелена Ѓоковиќ, сопругата на најдобриот тенисер на…

Generated by Feedzy
mk_MK