Категорија: Uncategorized

Родена во затвор, а се запиша на правниот факултет на Харвард – матурантка што ги воодушеви сите

Тинејџерка од Тексас родена во затвор се запиша на ХарвардТинејџерка од Тексас која се роди во затвор доби полна стипендија за Харвард, а нејзината менторка објаснува како успеала да ги…

БАНКРОТИРАЛА, А НЕ ЗНАЕЛА: Лејди Гага лошите вести ги дознала од нејзиниот тим, призна колкав долг имала

Поп ѕвездата Лејди Гага неодамна се присети на турнејата „The Monster Ball“ поради која банкротирала, откривајќи дека не ни знаела дека нема пари. Таа одржа турнеја во 2010-та година, кога…

Анастасија и Немања го изгубија бебето, фудбалерот ја соопшти тажната вест

Анастасија Ражнатовиќ и фудбалерот Немања Гудељ го изгубија бебето. Тажната вест ја соопшти српскиот репрезентативец на својот инстаграм-профил. „Со вас споделивме добри вести и бевте со нас со сето срце,…

Македонецот во просек годишно јаде по 61 килограм компир

Веб-страницата Vivid Maps сподели интересни податоци за потрошувачката на компири во Европа на годишно ниво. Оваа мапа е направена според податоците на Организацијата за храна и земјоделство на Обединетите нации…

3 СОВЕТИ ОД 90-ГОДИШЕН ЈАПОНЕЦ – КАКО ДА ГО ЗАДРЖИТЕ ТЕЛОТО И УМОТ НА СТАРОСТА

90-годишен јапонски мајстор за кенџутсу открива 3 совети за здравје и долговечност. Дознајте како да живеете исполнет живот во староста… 3 СОВЕТИ ОД 90-ГОДИШЕН ЈАПОНЕЦ – КАКО ДА ГО ЗАДРЖИТЕ…

Ѕирнете во луксузниот дом на Анастасија Ражнатовиќ и Немања Гудељ во Севиља: Зетот на Цеца е на листата најплатени српски фудбалери!

Младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ е бремена во четвртиот месец и моментално е во Шпанија, каде што живее заедно со нејзиниот избраник Немања Гудељ. Како што двојката веќе откри, тие за…

Generated by Feedzy
mk_MK