Го најде своето бебе како спие на подот од кујната: „Јас сум шокирана, ме обвинуваат дека сум лоша мајка“

Мајка изненадена од лошите коментари под видеото на кое нејзиното бебе спие на подот во кујнатаОваа мајка најпрво беше збунета кога ги доби првите грди коментари за своето бебе што…

Родена во затвор, а се запиша на правниот факултет на Харвард – матурантка што ги воодушеви сите

Тинејџерка од Тексас родена во затвор се запиша на ХарвардТинејџерка од Тексас која се роди во затвор доби полна стипендија за Харвард, а нејзината менторка објаснува како успеала да ги…

Анастасија и Немања го изгубија бебето, фудбалерот ја соопшти тажната вест

Анастасија Ражнатовиќ и фудбалерот Немања Гудељ го изгубија бебето. Тажната вест ја соопшти српскиот репрезентативец на својот инстаграм-профил. „Со вас споделивме добри вести и бевте со нас со сето срце,…

БАНКРОТИРАЛА, А НЕ ЗНАЕЛА: Лејди Гага лошите вести ги дознала од нејзиниот тим, призна колкав долг имала

Поп ѕвездата Лејди Гага неодамна се присети на турнејата „The Monster Ball“ поради која банкротирала, откривајќи дека не ни знаела дека нема пари. Таа одржа турнеја во 2010-та година, кога…

Македонецот во просек годишно јаде по 61 килограм компир

Веб-страницата Vivid Maps сподели интересни податоци за потрошувачката на компири во Европа на годишно ниво. Оваа мапа е направена според податоците на Организацијата за храна и земјоделство на Обединетите нации…

3 СОВЕТИ ОД 90-ГОДИШЕН ЈАПОНЕЦ – КАКО ДА ГО ЗАДРЖИТЕ ТЕЛОТО И УМОТ НА СТАРОСТА

90-годишен јапонски мајстор за кенџутсу открива 3 совети за здравје и долговечност. Дознајте како да живеете исполнет живот во староста… 3 СОВЕТИ ОД 90-ГОДИШЕН ЈАПОНЕЦ – КАКО ДА ГО ЗАДРЖИТЕ…

Дејвид Бекам објасни зошто ја бакнува својата 11-годишна ќерка во уста: „Само едниот син не го бакнувам бидејќи мислам дека тоа е чудно“

Дали сте знаеле дека бакнувањето на детето во уста потенцијално може да доведе до кариес, да предизвика алергиски реакции и потполно да го збуните, што може да предизвика детето да…

Generated by Feedzy
mk_MK