Рендето има четири страни, а многумина користат само една и грешат: Еве за што служи секоја од нив

Не е невообичаено луѓето да се изненадат кога ќе дознаат дека неправилно користеле некои популарни апарати за домаќинство. Многумина се запрашале дали некој ги користи најситните дупки на рендето и…

ЧУДЕСЕН природен лек за чистење на цревата и крвните садови!

Организмот треба да се прочисти на секои шест месеци, односно два пати годишно, бидејќи наталожените токсини можат да доведат до разни болести. Честите настинки, замор, инфекции, поспаност, деконцентрација – се…

Кому му е посветена песната „Мики, мики мој!?” Политичар бил големата љубов на Лепа Брена

Лепа Брена, југословенската музичка дива и Слободан Боба Живојиновиќ, поранешна тенисерска ѕвезда, со години се во хармоничен брак. После толку години тие сè уште се тема за разговор на Балканот.…

Карлеуша се огласи по наводите дека Тошиќ им го префрлил целиот имот на неговата мајка и сестра- ОВА Е ЦЕЛАТА ВИСТИНА

Јелена Карлеуша повторно се најде во центарот на вниманието поради поделбата на имотот, па сега бурно реагираше на наводите кои деновиве се појавија во медиумите, според кои наводно целиот имот…

Брутални пози на Агнеса Органџиева во хеланки – се сврте и ги „запали“ социјалните мрежи, глетката сите ги остави без здив!

Познатата русокоса скопјанка Агнеса Органџиева покажа на својот Инстаграм како се одржува во топ форма. Имено, оваа млада шармантна дама на Инстаграм објави видео кое никого не остави рамнодушенНа снимката…

„Тоа никогаш не би ми го простиле“: Принц Хари го шокираше светот со своите мемоари, а сега призна дека не раскажал сè за Вилијам и Чарлс

Британскиот принц Хари во разговорот за весникот The Telegraph вели дека во своите неодамна издадени мемоари не спомена сѐ што се случувало меѓу него и неговите татко и брат, бидејќи…

Можат да бидат опасни: Овие 4 работи во домот треба да ги менувате секоја година

Работите кои обично ни се при рака дома, ги користиме секојдневно и мислиме дека немаат рок на траење. А тоа може да предизвика бројни здравствени проблеми. Научниците истакнуваат дека во…

Generated by Feedzy
mk_MK